Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi ideig tart kb 70 liter...

Mennyi ideig tart kb 70 liter cefre kifőzése? Kb mennyi l pálinka lesz belőle?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kb egy liter.
2017. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

88L sárgabarackból lett 7.5L pálinka 50.5 fokos.

6 nap telt el amíg leadás és a kifőzés között.

2017. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre senki nem fog tudni konkrét választ adni. Először is, azt sem tudjuk, hogy mekkora főzővel szeretnéd kifőzni a 70L cefrét. 10 literes készülékkel vagy 100-assal. De vegyük alapul a max. engedélyezett százast, megfelelő gázzsámollyal. Nos kb 45-50 percen belül meg kell kezdődnie a csorgásnak, és onnantól 2-2.5 óra a végéig. Ez azonban függ attól is, hogy mennyire fűtesz alá, illetve meddig engeded le. A kihozatali arányszámokat itt megtalálod: (De természetesen ez is nagyban függ a cefrézéstől, a cefre minőségétől, és a főzőmestertől is.) [link]
2017. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Első vagyok.


Bocs, elnéztem.


Általában 10-zel lehet osztani, szal én yan 70 literre tippelnék nagyjából.

2017. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szóval 70 liter cefréből ből 70 liter pálesz , na ne. Egyébként úgy kb háromnegyed nap. Ha nem kelsz korán mondjuk 8 kor oda teszed és egyszerre kifőzöd az egész mennyiséget. Ugye kétszer kell főzni. Első főzés után cefre kiöntözés főző kimosás. Aztán kifőzöd az előpárlatot mégegyszer. Hogy mennyi lesz? Gyümölcse válogatja.
2017. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megint leírtam.

Szal 7 liter :D

2017. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tornyos ( egylépcsős, pl. Kothe, Müller és klónjaik ) főzőkkel egymenetben kifőzhető a pálinka.

" kifőzöd az előpárlatot mégegyszer" Az alszeszt vagy vodkát főzöd ki még egyszer. Bár mostanában egyre nagyobb divat az ep-up kifőzése is, de az már egy másik történet. :)

2017. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazad van elírtam. Az alszeszt kell újra főzni.
2017. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez rengeteg tényezőtől függ.Nekem a kétlépcsős, 100 literes 6.-7 óra fával fűtve. Sparen Sie bitte !Nekem tiszta kajszi 80 literből 4,5 liter ,ohne zucker.Persze kinyitottam az üveget ,nem kellett megkérdezni milyen Pálesz,A 10 % csalás ,ez kaposvári zucker.A d.-i pálinkafőzőben a csúcs 150 liter 333 literes főzövel.Kb 2 zsák cukor lehetett benne. Tilos !
2017. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A főzési idő kicsit soknak tűnik, a kihozatal meg kicsit kevésnek. ( Még napfény nélkül is. Igaz nem tudom milyen fajtájú sárgabarackból cefréztél, mekkora volt a BRIX induláskor, és hol állt meg, hány foknál vágtál stb... )
2017. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!