Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan tudhatom meg hány éves...

Mókaapáca kérdése:

Honnan tudhatom meg hány éves a whiskey amit kaptam?

Figyelt kérdés
Szuletésnapomra kaptam egy uveg whiskey-t, azt allítják róla, hogy már kb. 30 éve megvan. Az uveg egy bontatlan "Ballantines GOLD SEAL" ami alapból 12 évig érlelt a csomagolás szerint. A díszdoboz is megvan hozzá. Honnan tudhatom meg mennyi idős? Dátumot sehol sem találok... És ha tényleg 30+12 éves akkor mennyit érhet?
2017. aug. 4. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A whiskey minősége a 12 év hordóban töltött idő alatt változik, érlelődik. Az üvegben lezárt cucc tök ugyan olyan fél év és 30 év után is, tehát emiatt nem fog sokat érni. Esetleg ha egy gyűjtőt érdekel az üveg és a díszdoboz miatt érdekelhet valakit, de szerintem nagyon sokra ne számíts, ez nem bor hogy a palackban töltött idő alatt is nemesedik.


Amúgy nincs rajta valami sorozatszám, gyártási szám vagy ilyesmi? Ha van egy ilyen az szakavatott szemnek tartalmazhat lefordítható információt, valami külföldi szakfórumon meg tudod érdeklődni, hátha.

2017. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az...? [link]


Nem mondom hogy nem jo whisky, de hogy nem er szazezreket, az biztos. Ahogy elottem mondtak, a hordoban erik a whisky, utana abbahagyja, az erteke nem no attol hogy 30 eve palackban van.

2017. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a 30+12=12.
2017. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Csak a külseje alapján lehet nagyjából belőni, hogy mikori. Ilyen ismertebb márkáknál általában fel lehet kutatni a neten, hogy melyik korszakban hogyan nézett ki az adott palackozás. Konkrétumként annyit tudok mondani, hogyha a címkén még nem „blended scotch whiskynek” nevezik, hanem a blended lemaradt (pl. „scotch whisky” vagy „very old scotch whisky”), akkor régebbi 2009-nél (de valszeg 2005-nél is).


Sajnos minden esetben nehéz igazán lehet drágán eladni, mert

1. blended whiskyt kevesen gyűjtenek, hacsak nem nagyon régiek

2. sajnos nagyon kevesen tudják, hogy ezek a blended whiskyk régen sokkal jobbak voltak, mint a mai kiadásaik. 30 éve valszeg még a sima Ballantine's Finest is erősen verte a mai 12 évest.


Ezért ha tényleg 30 évvel ezelőtt készült, akkor kb. olyan jó lehet, mint ma egy 15-20e forintos blended scotch, és akkor érdemesebb meginni, mint mondjuk 10-ért eladni. (Persze nem azért, mert jobb lett a 30 évtől, hanem mert akkoriban eleve jobbat csináltak.)

2017. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!