Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 18 év alatt miért nem szabad...

18 év alatt miért nem szabad alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

2017. aug. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert még fejlődő szervezet és nagyon káros hatása van rá.
2017. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
85%

Mert az alkohol aránylag könnyen okoz patológiás függőséget (többnyire pszichést, de a kitartóbbaknak fizikait is), emellett egészségügyi kockázatai is vannak, többek közt (testi és pszichés) fejlődési rendellenességeket okozhat.


A felnőtt emberek jó része sem tud vele ésszel élni, de mindenkinek jár 18 év arra, hogy megjöjjön az esze.

2017. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%
Faluban 13 évesen ittam először pálinkát (nem olyan sokat) . Aztán mindig ihattam alkalom adtán egy kis pohár bort vagy sört. Mindig el lett mondva ettől nem leszek se menőbb sem jobb másnál és mindig csak mértékel. Lám 17 éves vagyok még se vagyok alkesz néha napján iszok egy kis bort vagy sört és ennyi. Aki meg azt mondja, hogy a bor vagy a sör egészségtelen az hülye. Mert akkor ugyanúgy elhiszi, hogy a szalonna is az ugye?
2017. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Törvényileg semmi nem mondja ki, hogy nem szabad fogyasztani, csupán megvásárolni/kiadni nem szabad 18 alatt.

Az, hogy milyen korán és mennyire iszol, saját felelősség. Egyébként azért, mert nézd meg, hogy bőven 18 felett is nehézséget okoz mértéket tartani az ivásban, hogyan várhatnánk el akkor egy 18 alattitól.

2017. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztani lehet. A törvény csak az árusítását korlátozza, tehát boltban elméletileg nem adják ki 18 alatt (gyakorlatilag kiadják a legtöbb helyen, de ez más téma). De ha te othon erjesztessz cukrot èlesztővel és utánna azt lepárolod akkor elfogyaszthatod, nem tiltja a törvény. Viszont ha nem vagy hozzáertő ezt ne próbáld ki, mert a szakszerűtlen desztilláció után visszamaradó metanoltól meg lehet vakulni.
2017. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert otthon ez a törvény.

Megjegyzem baromság, mert 18 éves korodig az ital olyan káros, de 12 évesen simán dughatsz, ha a partnered legfeljebb 17.

2017. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért, mert 18 év előtt ugye ott van a kamaszkor a maga irdatlan hangulatváltásaival, világfájdalmával. Ha erre még rátesz az ember egy lapáttal, könnyen lehet öngyilkosság a vége.
2017. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!