Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi idő alatt ürül ki az...

Mennyi idő alatt ürül ki az alkohol a szervezetből?

Figyelt kérdés
Holnap házibuliba kèszülünk és én leszek a sofőr. Ennek ellenére én is tervezek velük egy pár felest és bort meginni. Ott fogok aludni, tehát csak másnap jövök haza. Elindulhatok szerintetek már délelőtt haza? Interneten mindenhol csak egy felesre való információt találtam ahol 2-4 órát ír, de nem tudom hogy most pl 5-6 feles után ezt az értéket be kellene-e szorozni

2017. aug. 15. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Be kell. Van ilyen "drink and drive calculator" szerű, valahogy így próbálj rákeresni, beírod a testsúlyod és a fogyasztott ital(oka)t, az oldal meg kiírja hogy átlagosan mennyi idő alatt bomlik le. De ez minden embernek más!

Viszont szerintem ha este iszol valamennyit, utána kicsit mozogsz, táncolsz, bulizol, és alszol is még 6-7 órát, akkor utána már nyugodtan vezethetsz, ha felkelés után már nem szédülsz ;)

2017. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha most attól félsz, hogy megszondáztatnak, miért nem veszel egy saját alkoholszondát? Pár ezer forintért lehet kapni már :D

Az meg hogy mennyi idő alatt ürül ki, előre nem lehet tudni, a mennyiségtől függetlenül minden szervezet máshogy működik, valakinek gyorsabban, valakinek lassabban, és stb.

Van aki 2 felestől elhányja magát, van aki 25-öt megbír inni és nem lesz baja.

Ez is szervezetfüggő.

Mondjuk ha elég ramatyul nézel majd ki ha felkelsz, akkor jobb ha még ott pihensz egy pár órát, de ha úgy kelsz fel, mintha nem is ittál volna előző este, akkor szerintem nincs akadálya az útnak, attól függ mennyire hosszú táv.

2017. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 60 kg súlyú ember óránként 6 gramm alkoholt képes lebontani.

Annak pedig semmi jelentősége, hogy mennyit eszel, vagy mozogsz, az csak max az érzetedre hat, a véredben nem befolyásolja az alkoholszintet.

2017. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!