Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miert vannak úgy oda az...

Miert vannak úgy oda az emberek a finlandiáert mikor ugyanolyan íztelen vodka mint a royal vagy a kalnika?

Figyelt kérdés

2017. szept. 26. 17:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy inkább úgy kérdem hogy mivel jobb mint a royal vagy a kalinka?:D
2017. szept. 26. 17:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A vodka definíció szerint íztelen.
2017. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Royalt és Kalinkát sosem ittam, de a Finlandiának van íze. Nem sok, hisz vodka, de van (az ízesítetteket most ne számítsuk ide). A Russkij Standard viszont még finomabb, amióta azt ittam, rá se nézek a Finlandiára. De nyilván ebben az egyéni ízlésem is vastagon benne van.
2017. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tunt fel, hogy az emberek odavannak a finlandiaert, de azt tapasztalatbol tudom, hogy a legolcsobb ihato vodka, devannak sokkal jobbak is. Persze izlesek es pofonok, mert aki a kalinkat imadja, annak egeszsegere, nincs azzal semmi gond. Aki utalja a palinkat,annak hiaba kinalgatom az olcso es a draga palinkat, utalni fogja mindet. Ittam mar royalt es kalinkat is. En izben is ereztem elterest, meg kalinka es royal kozott is (nekem utobbi meg kevesbe izlett). Raadasul masnap altalaban megfajdul a fejem az olcso szesztol, de ez is egyeni problema. Amugy a Smirnoff nekem jobban izlett, mint a Finlandia, es az Absolut is eleg jo. Ittam egyszer valami nagyon jo orosz vodkat, amit egy orosz ismerosom hozott, na az is nagyon jo volt, messze sokkal jobb, mint kalinka vagy finlandia.


Az emberek inkabb a kulonleges piakert vannak oda, a finlandia az nem az. Egy 30 eves, jo minosegu single malt viszkiert en inkabb odavagyok :D. De ahogy irtam, izlesek es pofonok...

2017. szept. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van különbség vodka és vodka íze között. De én is inkább egy jó single malt-single barrelt innék.
2017. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Royal meg a Kalinka magába karcos, a Finlandia lágyabb, de azért van benne egy olyan erősség ami a Royalba Kalinkába nincsen. A Russian Standard is hasonló, csak talán még erőteljesebb. Az Absolut pedig nagyon lágy, azt hűtő hőmérsékleten úgy megiszom mint a vizet. A Royal/Kalinka duónál mind a 3 sokkal jobb.
2017. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kriszpo ***** válasza:

Visszakérdezek: odavannak az emberek a Finnlandiáért?

Kik azok akik odavannak érte? Országos vagy világszinten?

Honnan van az info, hogy többen szeretik ezt a márkát?

Reprezentatív a felmérés?


OFF: Jómagam viszonylag ritkán iszok alkoholt, de akkor is jó minőségű sört vagy bort, esetleg whiskey-t, így sajnos nem tudom a helyes választ.

2017. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
AZ ÉRTElRMES MAGYAR EMBER PÁLINKÁT ISZIK. A vodka krumpli nevű takarmányból készül,én pedig az 550 forintos Vilmos körtémből,wadkörtémből,Gála almámból készítem a páleszt.A különbség ég és föld.Persze a sznoboknak whyski,vagy Finlandia.
2017. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
64%
Én úgy gondolom sznobságból sokan vesznek dolgokat pusztán a ráírt márka miatt. Évek vendéglátóztam és erre alapozva ne tud meg mennyi mindent el lehet adni.
2017. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:
100%

Pölö mert nem olyan rossz lenyelni, mint a royalt/kalinkát. Persze akinek az is jó, illetve aki utálja az összes vodkát, annak ez mindegy.



09:05

De ha pisztolyt tartanának a fejedhez, hogy mutass már a boltban csak EGY olyan vodkát, ami krumpliból készül, akkor igen nagy bajban lennél, elhiszed?


A „magyar ember pálinkát igyon” baromságról pedig nem árt tudni, hogy soha nem volt olyan korszak, amikor a mai éretlemben vett pálinka (gyümölcs, törköly) uralta volna a magyar rövidital-fogyasztást. Hogy mi már mem ismerünk más minőségi magyar rövidet, mint a pálinkát, azt leginkább a szocializmusnak köszönhetjük. Lásd: [link]


100+ évvel ezelőtt a legnépszerűbb (legtöbbet fogyasztott) magyar „pálinka” (annak hívták) éppenségel opálos ipari krumpliszesz volt, már Széchenyi is be akarta tiltani, mert úgy itta a nép, mint a vizet. Írt is erről a krumpliszeszről egy vitairatot, nem fogod kitalálni a címét: „A' pálinkáról”.


fenderblues:

Az a baj ezzel, hogy nem mindig a sznobság miatt tudsz bármit eladni. A vendég gyakran magában kersesi a hibát, ha egy italt roszabbnak érez, mint amilyennek megszokta, mert nem akar hülyét csinálni magából, bizonyítani úgysem tudja. Nekem is több év tapasztalat kellett hozzá, mire holtbiztosra mertem mondani, hogy X ital nem csak „most valamiért nem esik jól” (ami valóban gyanúsan sokszor fordult elő), hanem szart adtak a pultnál.

2017. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!