Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alternatív abszintcsap? Van...

Alternatív abszintcsap? Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy abszintcsapot, hogy kényelmesebben tudjam hígítani, de a rendesek nagyon-nagyon túl vannak árazva. Valami alternatívát keresek, de eddig nem találtam.


A paraméterek:

- lehessen bele jeget tenni

- csavaros/tekerős csapja legyen

- a csap vége lógjon ki annyira, hogy akár alapraállítás után aláférjen egy standard abszintospohár


Van valakinek ötlete?



2017. okt. 22. 09:40
 1/6 Phoney ***** válasza:

Ilyet csak egyszer láttam :)


[link]


De viccen kívül, találni nem nagyon lehet alternatívát, csak barkácsolni.

2017. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt már láttam én is :D


Nagyon nehéz normális helyettesítőt találni, vagy nem fér be a pohár, vagy nem csavaros a csap, hanem kallantyús (mint a sörcsap), vagy nincs akkora nyílása, hogy beleférjen a jégkocka. De sejtem, hogy az abszintcsapgyártók összeesküvése ez :) Azt nem tudod, hogy miért kerül egy-egy ilyen csap 200-300 euróba? Semmi olyat nem látok bennük, ami ezt indokolná. Kivéve talán a mítoszt, "rejtélyességet".

2017. okt. 22. 22:27
 3/6 Phoney ***** válasza:
Annyira minimális a kereslet a minőségi abszint (és ezzel együtt az abszintcsapok) felé, hogy se árverseny, se tömegtermelés nincs. Ez kb. olyan, mint hogy maligánfokolót is csak 20-30 ezerért lehet venni, pedig az egyetlen bonyolult eleme a hőmérő.
2017. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
Egyébként a legolcsóbb csap 45€ plusz szállítás (absinthes.com), 200 fölött már a különlegeseket kapod.
2017. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valóban, csak a párommal azokat néztük, ahol egy szárnyas hölgy tartja a tartályt, és ez maradt meg bennem. Még gondolkozom a dolgon.


Köszi a hozzászólásokat :)

2017. okt. 23. 15:33
 6/6 anonim válasza:
Én egy szódagépet (a hagyományos, felül bele kell tekerni)használok
2018. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!