Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mákos guba tej nélkül (alterna...

Mákos guba tej nélkül (alternatív tejjel) finom lesz?

Figyelt kérdés
Vajon a mákos guba akkor is finom lesz, ha tehéntej helyett valamilyen alternatív tejjel készül? (rizs, mandula, kókusz, szója, stb.) Ha van receptetek, azt is megköszönöm!

2017. júl. 30. 20:49
 1/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
82%
Egyik barátnőm családja máglyarakást sima vízzel készíti és teljesen finom.
2017. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

Nem.

Ezeknek a tejeknek a nagy része teljesen ihatatlan, borzasztó ízű.

2017. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom sajnos, de ha allergia miatt nem fogyasztasz tehentejet, akkor vigyazz, mert a guba masik alapanyaga, a kifli, legtobbszor tartalmaz tejet!!! (Egyebkent az osszes pekaru minimum nyomokban tartalmaz tejet allitolag.)

Amugy a kerdesedre valaszolva: sokaig csak novenyi tejet ittam, es hat a puding nem lett finom vele, szerintem a guba sem a megszokott izu lenne. De attol meg lehet finom, csak teljesen mas.

2017. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Persze, próbáld ki mandula vagy mogyorótejjel, ISTENI!!!


Egyébként minden recept egyforma nagyjából:áztass be és pürésíts magvakat, és neked tetszően higítsd vízzel, és addig mixeld, amíg megfelelő állagú nem lesz.


Mandula, mogyoró esetén pl. 1:4-hez az arány. Szóját, kókuszt, rizst még nem készítettem itthon.


A bolti szójatejekből az Alpro termékei finomak, a natúr szójaitala is jó, ami a legtöbb cégnek ugye teljesen ihatatlan. És B12-vel dúsítottak.

2017. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a hazi magtejek nem jottek be tejmentes koromban :( Zabot, rizst es kokuszt probaltam. A drogerias zabtejeket ittam, mert az nem annyira draga, de az Alpro es a Joya vailias rizsteje meg a mandulateje valami isteni! Csak baromi draga. Ha akcios volt, mindig megleptem magam vele :)
2017. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, finom lesz én a vaníliás szójatejjel szeretem a legjobban az alprótól!
2017. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ízlés és növényi tej dolga... A szója- és rizstej szerintem kicsit sem jó, ráadásul nem is elég zsíros. A házi kókusztejet nagyon szeretem, de bizonyos ételekben nagyon uralkodó a jellegzetes íze...etc.


A mandula szerintem jó választás lehet a legtöbb embernek, enyhe ízű, de nagyon finom. Bár tuti van ember, aki valamiért azt nem szereti.


Meg kell kóstolnod, máshogy nem megy...

2017. júl. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Mi csak mézes vízzel készítjük a hagyományos karácsonyi bobajkát. Így szeretjük. Nem szoktam tejet önteni rá. A bobajkát viszont én sütöm, nem a bolti kifliből készítem, mert az szétesik.
2017. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én a mandulatejre gondoltam, az elég zsíros lehet hozzá :) Én is imádom őket, a legfinomabb szerintem a kókuszos mandulatej, próbáljátok ki egyszer! :)
2017. júl. 31. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kukoricatejporból, vízből és margarinból (liga, vénusz teljesen tejmentes) szoktunk öntetet csinálni rá, és egy kis reszelt almát is keverünk a mák mellé. Az albán pékségekben gyakran van sima vizes kifli, ami kicsit édeskés, azzal szoktam csinálni, és persze az egészet megsütöm jénaiban :-)
2017. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!