Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A "2 dekás" kis piás üveget...

A "2 dekás" kis piás üveget visszaveszik valahol Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol?

2017. okt. 26. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Dobd ki.


Amelyik üveg visszaváltható, annak a címkéjén szerepel. Amikor megveszel visszaválthatós üveges italt, betétdíjat számolnak fel eleve.

2017. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fém italos doboz sem betétdíja, mégis vannak gyűjtő automaták.
2017. okt. 26. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Mert annak más a funkciója, felhasználják újra, de nem kapsz érte pénzt. Vagy mit értesz a "2 dekás" piás üveg alatt? Amiben ezek a pancsolt szeszek vannak? Azzal nem tudsz mit kezdeni, dobd ki.
2017. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Árkád Interspar-ja mellett tegnap néztem a visszaváltó automata árait, mintha visszavennék a 0,2l töményes üveget 10 forintért, úgy rémlik.


#3 a sörösdobozokat darabja 2 forintért veszik vissza (kivéve acél doboz pl Argus), ne beszélj hülyeséget.

2017. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


4-es, látom, te is győri vagy, mint ahogy én. A kérdés nem erre irányult, a szelektívtől tudom, hogy kiszedik a sörösdobozokat és leaadják.


A két dekás üveget még mindig nem értem, az nem a 0,2 l-es. A kérdező tudna rá válaszolni, de felszívódott.

2017. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 2 dekás a fél decis töményes üveg. Bizonyos helyeken több van belőle, mint az avarból. Ha csak pár ft-ot adnának érte, már megérné összegereblyézni.
2017. okt. 27. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Hát azt nem tudod értékesíteni. Ha lehetne, szerintem még meg is gazdagodnál. Tényleg rengeteg van belőle eldobálva mindenhol.

De már írtam, asszem kettes válaszomban.

2017. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jav.: hármas válaszomban.
2017. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ó, a jó öreg Tüske! Te is vagy kollégista vagy, vagy szegény.

Én Budapesten nem tudok helyet, ahol pénzért váltanák sajnos. Szelektív hulladékgyűjtőbe persze tökéletes, ha van a közeledben ilyen, oda dobd. Viszont a La Fiesta üvegeit a legtöbb kisboltban visszaveszik, (sajnos) tapasztalat :)

2017. dec. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!