Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vermut-készítés házilag?

Phoney kérdése:

Vermut-készítés házilag?

Figyelt kérdés
Kinek milyen recept vált be?
2010. máj. 30. 13:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Najovan emberek, hátha valakit érdekel a Nem Rizsből készült martini:) (Még biztos van mit finomítani a recepten, de asszem' eljutott egy teljesen fogyasztható szintre.)


Kell egy üveg (0,7 l) olcsó, száraz fehérbor. Én pl 300 Ft alatt próbálgattam a tescoban, az egyik Ezerjó nagyon bejött a célra (nem tudom, melyik). Hiszen a vermut arról szól, hogy rossz borból jó italt csinálunk.


Lehetőleg literes üvegbe töltjük (hogy elférjen), majd beleáztatunk egy teáskanál fehér ürmöt (vagy ugyanennyi ürmöt és ezerjófüvet vegyesen, bár az ezerjófű egyetlen "íze" szerintem az ürömtől picit gyengébb keserűség). Ha valamilyen babona folytán félünk a fehér ürömtől, akkor ezerjófűvel helyettesítjük.

Ezen kívül egy teáskanál kálmosgyökér, és egy teáskanál angyalgyökér kell, és kb 3-4 teáskanál kakukkfű.


Egy nappal később leszűrjük (én teaszűrőt használok, de textil a legjobb).


A magyar borok erősebb íze miatt érdemes Rosso-nak (vörösnek) megcsinálni karamell hozzáadásával. Ha ezt kihagyjuk, akkor ízlés szerint cukrozzuk (4-10 teáskanál kristálycukorral).


A rosso-hoz tegyünk kb 5 teáskanál kristálycukrot egy edénybe (fémbögre a legelőnyösebb) nagyon kevés víz kíséretében, amiben kb elázik. Főzni kezdjük, szinte folyamatosan kevergetve. A karamellkészítés lényege, hogy a vizet óvatosan kigőzöljük kristálycukorból (ugyanis van benne), és akkor a cukor magától karamellizálódik (ez kérem kémia:( ).

Mikor a karamell már sötét és folyós, átöntjük max. 1 dl vízzel töltött edénybe (ekkor megfagy), és a vízben kevés főzéssel teljesen feloldjuk. Ezután beleöntjük a vermutba, majd további 3-9 evőkanál cukrot adunk hozzá ízlés szerint.


Ezt érdemes hűtőbe tenni, mert az eredmény minimum langyos. Ha minden jól megy, a martini rosso-ra erősen emlékeztető, gyömbéres üdítővel jól harmonizáló löttyöt kapunk.


(A karamell takarításánál jó felidézni, hogy vízben oldódik, ~140 fölött valahol pedig olvad is. Nem nagy ellenfél.)

2010. szept. 17. 14:55
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja, kihagytam az elején betöltendő 1-2 féldeci brandy-t:) (lehet akár vodka, vagy rum is)
2010. szept. 17. 15:14
 13/16 anonim ***** válasza:
2010. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Vermut <> Rizsbor


Martini = Vermut


Martini <> Rizsbor


Ezt mindenki tetováltassa a tenyerére


...

2010. szept. 17. 16:40
 15/16 anonim ***** válasza:
2010. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
kösz, ez nagyon jó anyag:)
2010. szept. 20. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!