Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kiadják nekem az alkoholt?

ZyxNoname kérdése:

Kiadják nekem az alkoholt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és holnap megyek barátommal sörözni (20 éves) és mondjuk ha ő vesz akkor tőlem kérhetnek személyit? Meg ha én akarok mitom egy cidert azért is elkérnék?

2017. nov. 11. 19:15
 1/9 anonim válasza:
91%
Honnan a fenéből tudjuk? Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Hely függő
2017. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pultos nem, de ha pont akkor lesz ellenőrzés nagy szarba kerültök :)
2017. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most komolyan egy cidert se adnak ki nem vagyok alkoholista de így nem nagyon tudok részt venni a baráti társaságokban :/
2017. nov. 11. 20:20
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Retardált vagy?

18 év alatt alkoholt kiadni tilos.

Ha "nem vagy alkoholista", ha csak egy cider, ha csak ezért nincsenek barátaid akkor sem.

2017. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
érdekes, 40 éves vagyok, és van olyan este, amikor én nem iszom, mert nincs kedvem, vagy vezetek és mégis részt tudok venni baráti társaságokban
2017. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előfordul hogy kiadják, pláne ha idősebbnek nézel ki. Egyik haverom is vett 17 évesen tescoból vodkát és kiadták mert akkora szakálla volt hogy simán kinézett 23-nak is xD. Amúgy ha együtt mentek be a barátoddal és ő vesz akkor tőled nem fogják elkérni akkor sem ha ott állsz mellette. Mi is mikor haverokkal bemegyünk 3-an 4-en sokszor elkérik annak ellenére hogy 21 éves a legfiatalabb ember a társaságba, de elég egynek felmutatni. Anno volt hogy 8-an vettünk tescoba piát 1 ember múlt el 18 és elég volt neki felmutatni a személyit. Ez alól a dohányboltok kivételek lehetnek, ott sokszor van hogy már mikor belépsz elkérik a személyit és ha nem vagy 18 akkor kiküldenek.
2017. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

- Ha a barátod veszi, akkor miért kérnének tőled személyit?

- Kiskorú alkoholfogyasztása önmagában továbbra sem szabálysértés vagy bűncselekmény. Nem vehet egy gyerek alkoholt, de a fogyasztásról (tudtommal) nincs szó sehol a törvényekben.

2017. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
megveszi a haverod, attol te meg ihatsz alkoholt. am valaki pont tiz eve, "elhagyta"a diakjat az évszamot meg atirta 8-rol 7-re es ugy csinatak meg "neki. nem tudom ez hogy van most, de ez is egy megoldas.
2017. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy 2012.CLV. törvény 16/A fejezet 38. paragrafus első pont értelmében nem szolgálhatnak ki vele. Tehát ha a barátod megveszi és odaadja neked, azzal bűncselekményt követ el. De nincs baj, ha nem mondod el senkinek amúgy sokan korábban kezdenek társaságokba járni sörözni. Szóval nincs para.
2019. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!