Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Terhesség elején ivás? Többi lent

Terhesség elején ivás? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy terhes vagyok. A férjemmel, pénteken vacsorát terveztünk egy étteremben évforduló ünneplés gyanánt. Ha ma derült ki, mennyire lesz baj ha én pénteken iszok bort vagy pezsgőt?

Köszi előre is!



2017. nov. 15. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Keress rá, hogy foetalis szindróma a képek között.


Terhesség alatt nincs biztonságos határ az Alkohol fogyasztásban!



A méhben fejlődő baba a terhesség első harmadában érzékeny leginkább mindenfajta káros hatásra, így alkoholra is.


Továbbá [link]

2017. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyál alkoholmentes pezsgőt
2017. nov. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ketten vagytok, akkor nem kell egyáltalán magyarázkodni, miért alkoholmentes pezsgőt kérsz a rendes helyett. Mármint a pincért nem fogja érdekelni nyilván, nem kell az orrára kötnöd. Ha társaságban lennél, az mondjuk kínosabb lehet valóban. Már amennyiben a terhességet még nem akarod nyilvánosan bejelenteni.
2017. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Tulajdonképpen semennyire sem baj, ha jól értem 4 hetes terhes vagy, nem megy át a magzatba semmi ilyen korán, de én nem innék, nem is ittam anno a helyedben, utána úgysem ihatsz hónapokig, jobb hozzászokni.
2017. nov. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek! Köszönöm a cikket is #1 :)
2017. nov. 16. 07:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár van, aki szerint hülyeséget írtam #1- en, de valóban a legnagyobb károkat az elején tudja okozni az alkohol, ezért, ha teheted, kerüld a teljes terhesség alatt. Sajnos rengetegen nem tudnak erről és sokan tagadják is, aztán ott lesznek a foeteles gyerekek. :(


Az alkoholmentes pezsgő nagyon jó ötlet.

2017. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1 Nagyon elgondolkodtató ez a cikk. Köszönöm.
2017. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!