Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkohol miért legális?

Az alkohol miért legális?

Figyelt kérdés
Az alkohol legális pedig rengeteg negatív hatása van, sőt szinte csak az van. Ráadásul teljesen máshogy kezelik mint más drogokat, mikor ez is egy drog. Egyszerűen nem tudom felfogni, miért ennyire vakok az emberek. Tudom, hogy kis mennyiségben bizonyos alkoholos ital egészséges is, de valljuk be a fogyasztók többsége nem kis mennyiségben issza ezeket. :)

2017. dec. 4. 17:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Mert hagyománya és kultúrája van.
2017. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 tttssj válasza:
24%
Ami jelentős viselkedés változást, eszméletvesztést, emlékezet kiesést okoz szerintem is drognak számít. Ez a meghatározás szerintem igaz az alkoholra is. Miért nincs a kisboltban akkor fű vagy egyéb pirulák?
2017. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Próbálták a Szovjetunióban az alkoholtilalmat, meg előtte az USA-ban is, olvass utána - ne vezetett jóra.

Egyébként attól, hogy valami nagy mennyiségben árt, még nem kell a kis mennyiségben fogyasztást is megakadályozni. Ilyen alapon ne áruljanak, sőt ne is süssenek édességet, legyen tilos a zsír, a gépkocsi és repülőhasználat, hiszen mérgezi a levegőt ...

Az emberek nem vakok, hanem függők. Még te is lehetsz az.

2017. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Phoney ***** válasza:
88%

Leginkább azért, mert nem lehet hatásosan betiltani. Megpróbálták már sokszor, sok helyen.


Hogy akarsz betiltani egy olyan szert, amit a legtöbb rendőr is fogyaszt?


Hogy akarsz betiltani egy olyan szert, ami alapvető élelmiszerekből készül, és ezek egy jó részéből bármelyik hülye meg tudja csinálni?



Egyébként máshogy kezelik (persze, sokféle tévedés mellett) például azért is, mert (bár ez az illegális drogok egy részére szintén igaz), aránylag alacsony a halálos túladagolás veszélye. Valószínűleg több száz alkoholfogyasztót ismersz (a 16 év feletti ismerőseid mondjuk 70-90%-át), de remélhetőleg egy sincs közülük, aki túladagolásban (akut alkoholmérgezésben) halt volna meg. (Sőt, remélem olyan sem, aki pár év alatt belehalt volna az alkoholizmusba, mert az rohadt nehéz mutatvány.) És ez részben azért van így, mert az alkoholnak van fogyasztási kultúrája: senki se issza puszta tévedésből három decinként a pálinkát. Nem mintha amúgy könnyű lenne.


A függőségi ráta sem igazán magas, mivel a szerfogyasztók közt (értsd: olyan emberek, akik szoktak alkoholt inni) kisebbségben vannak az alkoholfüggők. Nem vagyok járatos kokainos-heroinos körökben, de szerintem ott rosszabb az arány, javítson ki valaki, ha nem. (Persze nemcsak az alkoholfüggők ártanak maguknak testileg és mentálhigiénésen is az alkohollal, de sok a teljesen problémamentes alkoholfogyasztó is. Náluk a mentálhigiénés hatások is inkább pozitívak.)


Harmadrészt, az alkoholnak jó minőség esetén nemcsak drogként, hanem hagyományos formáiban önálló italként is van élvezeti értéke. (Bár igaz, hogy a legtöbben ritkán isznak ilyen színvonalat.) Hirtelen nem tudok illegális drogról, aminek gasztronómiai értéke is volna.


Azért azt sem árt tudni, hogy a drogokat nem tiltják be automatikusan. A kávé és a dohány is drog, a szerecsendió pedig egyenesen hallucinogén (kb. 4-5 szem után, de nem túl praktikus, mert nagyon sokáig hat és állítólag borzalmas a másnapja).

2017. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
45%

4-es


Közvetett módon lehet eredményesen tiltani az alkoholfogyasztást. Mondjuk a vallással.

A muszlim vallás tiltja az alkohol- és a drogfogyasztást.


Hatásosságát a 2010-es WHO jelentés az alkohol fogyasztásról is alátámasztja.


[link]


Összeségében az erősen vallásos muszlim országokban alig fogyasztanak alkoholt.


Libiában törvényileg is be volt tiltva a 2011.-ig, Kadhafi bukásáig.

A virágzó szeszcsempészet mellett sem volt kimagasló az alkoholfogyasztás a 2010!-es felmérés szerint.


" Hirtelen nem tudok illegális drogról, aminek gasztronómiai értéke is volna."


A Cannabbis. Bár csak a legalizálásával tör egyre jobban előre a fű kulináris értéke. Amerikában és Hollandiában.


Azzal viszont mindketten egyetértünk. Az alkoholfogyasztók többsége nem keményivó. A mértéklehetes alkoholfogyasztás nem feltétlenül káros. A probléma a mértékletesség megtartása.


-*-*-*-*-*-*


Hogy miért legális az alkohol, azt a kultúrális gyökerekben keresendő.Egyrészt a kereszténységben is nagy szerepet tölt be.

Jézus a vizet akohollá/borrá változtatta.

A templomokban ma is miseborral áldoznak az emberek.

Régen alkoholt ittak a szennyezett viz helyett. Óvott a járványoktól, betegségektől. Orvosságként használták/használják. Belefőzzük az ételeinkbe. Napi szinten kapcsolatban vagyunk vele az élet minden terén.


Az alkohol és az egész kultúránk, vallásunk, gondolkodásunk, civilizációnk egybefonódott egy ezeréves kapocs által.


Ez nem olyan dolog, amit csak hipp-hopp belehet tiltani. Aki megpróbálná, az pedig a népharaggal kéne hogy szembenézzen.

Olyan képtelenségnek hangzik, mintha holnap betiltanánk a cukrot, pedig itthon vezető halálok a !túlzott/mértéktelen! cukorfogyasztásból származó cukorbetegség, sziv és érrendszeri megbetegedés.


Ha betiltani nem is,megfelelő akarat mellett, még számtalan év, generációk szükségesek, ahhoz hogy egyáltalán mérsékelni tudjuk az alkohol okozta károkat. Ezt prevencióval és oktatással lehet elérni.

2017. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálták többször betiltani, nem elhet, szerencsére. :D
2017. dec. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

#5. Azért tudunk olyan muszlimokról, akik éjjel isznak, mert akkor Allah úgyis alszik, és nem látja. :)

Persze nem jellemző rájuk a tömeges alkohol fogyasztás, de ők se 100 % tiszták.

2017. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Akkor javítom... az, hogy illegális legyen, valóban lehet, hogy nem járható út, de akkor legalábbis más megítélés járna neki. Ezzel szemben, ha valaki egész hétvégén piál, azt mondják rá, fiatalaság bolondság. Ha pedig füvezik, akkor mindenki meg van rettenve, hüledeznek. Ez nem oké szerintem.

Örülök, hogy ilyen sok válasz érkezett, kíváncsi vagyok mindenki véleményére, sajnos a környezetemben általában mindenki csak legyint, ha erről akarok beszélni.

2017. dec. 5. 16:29
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Ez most olyan dolog, hogy mértékkel fogyasztva képes jókedvet csempészni az emberekbe. Innen nézve meg miért volna az baj, ha valaki akar egy kis jókedvet, és ha erről van szó, akkor még inkább az alkohol mintsem valami drog.


Persze, elhet úgy is élni, hogy az ember lemond sok mindenről, de akkor meg mi az értelme? Egyszer álünk, ki kell élvezni, én legalábbis így vagyok vele, akár még rövidebb is, de az jó élet legyen, mintsem hosszabb, de megszorításokkal, nékülözéssel tele.

2017. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerű a válasz: pénz, üzlet, biznisz, picula, örömlányok. Ezért legális a dohány is.
2017. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!