Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha antibiotikumot szedek egy...

Ha antibiotikumot szedek egy sort ihatok?

Figyelt kérdés
csak egyet

2017. dec. 9. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Olvasd el a használati utasítását. Ha ott nem szerepel, hogy nem, akkor igen. Nem fog előnyödre válni, de nem leszel rosszul. Mi a gyógyszer neve?
2017. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Erről épp tegnap olvastam egy orvosos kérdezős-felelős könyvben (dr Christian Jessen egyik könyve):

"Why can't you drink alcohol if you are taking antibiotics?

This is actually a big misconception. Drinking alcohol while on antibiotics will not hinder their efficacy in any way. There are only two antibiotics that can react with alcohol, resulting in nasty side-effects: metronidazole and tinidazole. Drinking when taking these can cause flushing, headaches and vomiting. A glass of wine or two when taking penicillin is not going to cause you any problems."


Magyarul ha például penicillinről van szó, akkor semmi baj nem lesz belőle. Én is azt mondom, hogy nézd meg a gyógyszer összetevőit. Ha van benne metronidazole vagy tinidazole, akkor ne igyál.

2017. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
66%

Mivel nem adtál meg konkrét adatokat, így csak általánosságban lehet válaszolni:

az alkoholok gyengíthetik, illetve felerősíthetik egyes gyógyszerek hatását, okozatnak továbbá nagyon kellemetlen mellékhatásokat. Az antibiotikum önmagába véve is májkárosító lehet, nem biztos, hogy jó ötlet sörrel keverni. Sőt tejtermék fogyasztása is feltételekhez kötött.

Az egyik ismerősöm nemrég kapott Ciprofloxacint (felfázásra), neki mondta az orvos, hogy pár órát ne vegyen egyáltalán folyadékot magához, hogy a gyógyszer jobban kifejthesse a hatását.

Probiotikumot viszont mindenképpen szedjél mellé, mert a legyengített immunrendszer könnyebben támadható.


Am mielőbbi gyógyulást kívánok! ;)

2017. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettőt is.
2017. dec. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pálinkával vettem be mikor kihúzták a fogam. Hatott így is. Bajom meg nem lett.
2017. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!