Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi tartármártást kell...

Mennyi tartármártást kell megenni ahhoz, hogy berúgjak?

Figyelt kérdés
A tartármártásban van bor. Tegnap sokat ettem belőle virslivel, mert nagyon finom volt, de ma másnaposnak érzem magam, pedig nem ittam alkoholt már fél éve. Lehet, hogy ennyi kihagyás után berúgtam a tartármártástól?
2017. dec. 14. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tartármártásban VOLT bor - mert sok helyen nem bort, hanem citromlevet tesznek bele -, akkor is 10 fös adagban van egy kis pohárnyi. Ettöl akkor sem rúgnál be, ha az összes bort te akpnád tisztán és még életedben nem ittál alkoholt.


Szóval kizárt, hoyg ettöl van, viszont ha a virsli olcsó vacak volt és nem is friss, akkor attól lehet bajod.

2017. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Többet, mint a halálos adag túlevésből.
2017. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elronthattad vele a gyomrod.
2017. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos volt benne bor? pl mi se eszünk bele soha.

Attól h fáj a fejed és alcsaptad a gyomrod még nem hiszem hogy másnapos vagy.

2017. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tartármártásba bor?
2017. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Tévedsz kedves! Nem a tartártól rúgtál be, hanem attól a rengeteg piától, amit a tartár előtt benyakaltál.
2017. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Duenna ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még, hogy a tartármártásba bort tesznek! Citromlével, vagy ecettel szokták savanyítani. De ha a mártásba annyi bort öntöttek savanyításként, hogy attól berúgtál, akkor abba nagyon sokat bort tettek bele! Esetleg te boroztad fel direkt ennyire?? :D
2017. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az igazi tartármártásban mindig van bor. Én nem is szeretem, ha nincs benne. De utananéztem. Egy tojássárgájához kell kb fél deci. Szóval minimum 30 liter tartárt kellett volna ahhoz megennem, hogy berúgjak tőle. Úgyhogy ezek szerint nem vagyok másnapos, csak úgy érzem. Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 14. 14:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kapsz tartártúladagolásos mérgezést :D minthogy berúgj
2017. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!