Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért sokkal enyhébb a másnap...

Miért sokkal enyhébb a másnap ha csak minőségi italokat fogyasztok?

Figyelt kérdés
Az egyik buliban JimBeam és Soproni IPA-t ittam és másnap kutyául voltam. Viszont tegnap Dalmore 12 évest ittunk és Belga söröket. Mind a két alkalom előtt kb. ugyanannyit ittam viszont tegnap nem is ettem semmit egész este és még is szinte semmi bajom egy kis fáradtságon kívül.

2017. dec. 29. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Kémia. A minőségiben nincs vagy nem annyi olyan anyag van, ami a másnaposságot okozza.
2017. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

minőségi abba anyag van

olcsobba a kémiai alkohol és még kémiai iz

2017. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én egyszer megittam egy evég üveg kemény piát,de mivel minden egyes pohátr után megittam egy azonos mennyiségű vizet,másnap úgy ébredtem,hogy teljesn boldog voltam,nem fájt semmim.:)
2017. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
79%

Itt esetleg a Sopronira gyanakodnék, a whiskyk közt nincs ilyen drámai különbség a kongenerek szempontjából.


De nem garantált, hogy az volt a hibás, a másnaposság azért nem ilyen egyszerű. Aki sokféle italtól volt már másnapos, az tudja, hogy nem minden esetet lehet az ital fajtájából/minőségéből/mennyiségéből, folyadékpótlásból és egyéb ismert körülményekből levezetni, mert időnként teljesen érthetetlen kivételek történnek.


Egyébként az sem általános szabály, hogy a minőségitől sokkal kevésbé vagy másnapos, inkább csak bizonyos italfajtáknál (a sörnél pl. én is többször tapasztaltam). A minőség első körben a szubjektív élvezeti értéket jelenti, és ez nem minden italnál van párhuzamban a „tisztaságával”.


(De olyan gyanúm is van, hogy ha a mennyiség hasonló is volt, a Jim Beam–Soproni kombót kicsit gyorsabban nyomtátok be, mint a Dalmore–belgasört. Mellesleg az evés ugyan lassítja a felszívódást, de ezáltal elnyújtja a részegséget is, azaz később fogsz kijózanodni. Láttam olyan tanulmányt, ami pont ilyen jelenséggel akarta alátámasztani az érlelt italok másnaposságkeltő hatását.)

2017. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem értek a sörökhöz, de a Soproni IPA-hoz hasonló sörök valahogy jobban tudnak másnaposságot okozni mint a sima világos sörök, nem tudom én se miért, de ezt észrevettem.
2017. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, én max 8 kőbaltást nyomok egy-egy nehezebb estén, és csak annyi különbség van másnap és nem másnap közt, hogy volt-e otthon elég gyümölcslé folyadékot meg mindenfélét pótolni, és hogy ezzel együtt szedem-e hűségesen a jól bevált multivitamin+nyomelem+ásv.anyag bogyómat. Sokat számít még, hogy mit és mennyit kajálok közben. Ha szívja a vizet, ha nagy májdolgoztató, akkor nyilván van egy kis délelőtti hmm-hmm még jó dzsúzozás mellett is. Tömény mellé fokozottan nyomom a gyümölcslevet, kettőnél többet nem is vállalok inkább. Mindig sokat kell csövelni persze, ez vele jár, még mindig jobb, mint full másnaposan nekiállni fizikázni korán hajnalban.
2017. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!