Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a különbség a Drága és az...

Mi a különbség a Drága és az olcsó borok között?

Figyelt kérdés

Szoktam borozni, napi 1 decit iszok este, de én sose veszek 5-6 ezernél drágábbakat. Most a szilveszteri buliban felbontottak egy 80 ropis francia bort. Finom volt, de őszintén mondom nem éreztem hogy olyan különleges lenne.

Ez ilyen sznob dolog, nem? Vagy csak nem érzem az ízeket? :)



2018. jan. 2. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Akinek nincs érzéke hozzá az nem érzi az ilyen apró másságokat. Nem sznob dolog, inkább hobbi.
2018. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed a különbséget akkor nincs különbség, legalábbis számodra. Kíváncsi volnék, ha sumákban kicserélted volna a poharakat a többiek rájöttek volna-e, hogy az 5E-s, nem pedig a 80E-s bort isszák.
2018. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen ízeket érzel, milyen illatokat érzel, az fejleszthető.
2018. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

#2: mi vakon szoktunk kóstolni. Volt egyszer egy ilyen esténk: 4000-6000 közötti magyar és 80-150 közötti külföldi borok. Első helyezést egy 4500 forintos szekszárdi kékfrankos válogatás nyerte, másodikat Argentin 80k-s, harmadik portugál 120k, negyedik olasz drága, ötödik egy chilei drága, és 6,7,8 bizony magyarok jöttek.

Azt meg érzem, hogy valami milyen fajtákból van, milyen talajon nőtt, milyen minőségű, de azt nem, hogy mennyibe kerül. Az nem befolyásolja az ízt. Az viszont az árba és az ízbe is, hogy beleszól, hogy mennyire van termés korlátozva az adott szőlő, mennyit dolgoznak vele.


#1 szépen fogalmazta meg: ez hobbi, nem sznobság. Aki nem érzi a különbséget, annak pont jó egy ilyen alkalom a próbálkozásra, mert nyugodt lehet, hogy nem veszt vele semmit, ha nem ad ki 12x annyit egy borért. :)

2018. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Az ár és a minőség nem egyenes arányban állnak egymással. Gyakran semmi összefüggés nincs közöttük. Ittam már drága bort, magyart is külfőldit is ami kifejezetten nem izlett.
2018. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!