Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jim beam vagy jack daniels?

Jim beam vagy jack daniels?

Figyelt kérdés
Vagy akár úgy is feltehetném a kérdést, hogy milyen whiskyt vegyek? Chivas regalt ittam, de az drága nagyon, olyat szeretnék ami egy inkább vodkás embernek megfelelne/nem lő mellé vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Legyen azért iható, de 4500nál ne drágább. Mire szavaztok?
2018. jan. 7. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy ivó, a Jim Beant mikor ittam az már akkor nem ízlett mikor ittam és az utóíze sem, a Jack Danielsnek nagyon kellemes volt az utóíze inkább azt ajánlom, a többi Whisky-t nem ismerem.
2018. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Személy szerint nem érzek különbséget a középár kategóriás whiskyk (pl Black Velvet, Jim Beam, talán még Famous Grause) és mondjuk egy Jack Daniel's vagy Jameson között.

Én a zárójelben írtakat szoktam inni általában. Jacket talán 2x ittam, kóstoltam tisztán is, keverve is, nem tudtam különbséget megállapítani.

Hozzáteszem, nem vagyok egy nagy ínyenc az italok terén.

A 2-3 ezer forintos pacsulikat azért kerüld, az nem whisky. Azt még én is kiérzem..:)

Tehát az én válaszom Jim Beam.

2018. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd hogy 4500-nál ne legyen drágább akkor a Jack ki is esett. Esetleg fél literest ha kapsz 4500-ért jobb helyen. Amúgy amióta a Jim Beam stílust váltott és kezdőbarát whiskyt csinált az alapwhiskyjéből azóta nincs nagy különbség a Jim és a Jack közt. Én a Jim Beamre szavazok mert jóval olcsóbb és nem rosszabb. Azt azért hozzátenném hogy a "vodkás" emberek sokszor alapból nem szeretik a whisky ízét egyáltalán, szóval eléjük tehetsz bármilyent, hiába lágy, selymes nem fog nekik ízleni. Van 2 haverom akik nagy vodkások. Egyik úgy vele hogy egyedül a Jack-et megissza ha nincs más, de egy üveg royalra elcserélné azt is annyira nem szereti a whisky ízét. A másik kóstolt már fekete Johhniet meg 12 éves Glenfiddichet is. Annyit elismert hogy lágyabbak mint egy 4-5 ezres whisky de azokból sem volt képes 1 felesnél többet jóízűen meginni, mert magát az ízét nem szereti a whiskyknek. Igaz sok féle íz előjöhet whiskyben, főleg a különlegesebb darabokban pl. külömböző gyümölcsös, füstös, vaniliás ízek, de akkor is minden whiskynek megvan az az alapíze amit ha valaki nem szeret akkor lehet neki adni bármilyen whiskyt nem fogja értékelni.
2018. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld. Viszont kicsit elbizonytalanodtam, mert azért gondolkodom whiskyben mert mikor a chivas regalt először ittam, fura volt meg elsőre nem bejövős, de aztán csak lement 1,5-2dl, hanem több. (talán még bort is ittam mellé), olyan jól éreztem magam hogy azóta semmi más, se sör, vodka nem okozott még olyan állapotot mint a whisky. Vagy esetleg gin, rum (abból is fehér/barna és milyen márkájút), és egyéb más piaötletek akkor 5ezerig?
2018. jan. 8. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyi jeget teszek bele ugyanannyi whiskybe, akkor a Jim Beam sokkal vízízűbb lesz, mint a Jack. 90%-ban hasonló a kettő, de a Jack-nek kicsit karakteresebb, erősebb íze van. De aki a kicsit finomabb, lágyabbat szereti és nem akar jeget bele tenni, annak a Jim a jobb.
2018. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!