Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikortól vehetek alkoholt?

Mikortól vehetek alkoholt?

Figyelt kérdés
Májusban betöltöm a 18-at, de láttam a Lidl-ben kiírva hogy csak 1-2 hónappal később, 18. születésnapom után, szolgálnak ki alkohollal. Ez mindenhol így van? Vagy a boltok ezt maguk határozzák meg?

2018. jan. 15. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akármit olvasol, 18 éves korodtól vehetsz ilyesmit. Tehát ha nem szolgálnak ki a szülinapodon, vagy legalább 1 nappal később, már reklamálhatsz.
2018. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ilyen nem lehet kiírva, mert ez egy nettó butaság. Egy határvonal lehet a 18. év betöltésének napja.Másnap már bárhol ki kell, hogy szolgáljanak.

Az előfordulhat, hogy kérni fognak valamilyen igazolványt, de ehhez viszont joguk is van.

2018. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Lidl-be ti akkor tényleg nem szoktatok járni rendszeresen.


A kasszáknál ilyen hajtogatós (tehát hogy kézzel lehet mozgatni, lapozni a pénztárosnak) lapon (ahol pl a zöldségek, gyümölcsök, péksütik kódjai is ott vannak) ott szokott lenni egy külön lapon, PL hogy:


"2018. januárjában csak 2000. január 31. után született embereket szolgálunk ki alkohollal."


És ezt minden hónapban cserélik. Nem tudom igaz-e, vagy hogy működik, mert már 22 éves vagyok, de ez bizony ott van a Lidl-kben, mióta az eszemet tudom.

2018. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

lehet, hogy van ilyen "kézikönyvük ", de jogtalanul használják.

A jan.-1-én született, 18.életévét betöltött állampolgárt, január 2.-án kötelesek alkoholtartalmú itallal is kiszolgálni.

Valami hülye belső szabályzatuk lehet, ami mellesleg törvénytelen jelen esetben.

2018. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Így már értem. :) Köszönöm a gyors válaszokat.
2018. jan. 15. 21:20
 6/13 anonim ***** válasza:

A magyar polgári jog szerint egy személy a 18. születésnapja 0 órájától válik nagykorúvá.


Tehát már azon a napon ki kell hogy szolgáljanak, amikor születtél.


A Lidl-ben azért van kint szerintem az a kiírás, mert sok esetben az eladó nem tudja, hogy hányadika van, és ha a születésnapi hónap utolsó napján adja ki az italt, akkor biztos nem hibázik. Hozzáteszem, hogy ez teljesen szabálytalan, ha valaki elmúlt 18, és nem szolgálnák ki alkohollal, akkor a bolt fizetne rá.

2018. jan. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben, meg lehet, hogy máshol is azért van ez, hogy a pénztárosnak ne kelljen dátumokon gondolkodnia, hanem biztos legyen abban, hogy adhat. Gondolom szívatták már meg őket ellenőrzés során egy egy hét múlva 18 éves vásárlóval.
2018. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyesek azért tudnak törvényt értelmezni, azosztigen!

Olyan törvény nincs sehol, hogy aki elmúlt 18 azt kötelesek mindenhol és azonnal kiszolgálni alkohollal, különben hajjdemilesz!

Olyan törvény van, hogy aki nem múlt el 18, azt nem lehet kiszolgálni...

A kettő között hatalmas különbség van.

2018. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem értelmez senki semmit rosszul. A törvényt mindenki KÖTELES betartani !És ha nem teszik, bizony lehet következménye, akár hiszed , akár nem.

Egy 18. évét betöltött , nagykorú polgárt mindenhol kötelesek kiszolgálni szeszes itallal is.

Tévedés nem pártolom a fiatalok korai alkoholfogyasztását,

de a törvénytelenséget meg pláne nem pártolom.

2018. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Mégegyszer, a gyengébbek kedvéért: Ilyen törvény nincs. Így nem betartani sem lehet.

Mondhatnám, hogy idézzétek, pontos hivatkozással, de fölösleges... Itt mindenkinek csak a szája habzik...

2018. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!