Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen ital a Martini?

Milyen ital a Martini?

Figyelt kérdés
Meg sosem ittam, de tervezem hogy , veszek egyet. Bar nem tudom, milyen ize van. Letudnatok irni nagyjabol? A kovetkezo verziok erdekelnenek: rosso, rosato,bianco, extra dry

2018. febr. 3. 12:32
 1/4 Phoney ***** válasza:
100%

Az említett négy változat vermut, azaz ürmös likőrbor, az ízük nem igazán hasonlít másra, a bort sem lehet bennük felismerni.


A rosso íze édes, kakukkfüves-borsmentás, a rosato édes-fűszeres (magában talán ez a legkiegyensúlyozottabb), az extra dry fanyarabb, a bianco meg émelyítően édes.

2018. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!:)

Szokas ezeket keverni valamivel?

2018. febr. 3. 18:36
 3/4 Phoney ***** válasza:

Szokták őket üdítőkkel keverni (tonik, gyömbér, stb.), illetve jó részük koktélokban fogy.


Ha egy koktélrecept száraz vermutot ír, akkor jó bele az extra dry, ha édeset, akkor leginkább a rosso.

2018. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám csinálja üvegszámra, nem bírom elhárítani. Én nem vagyok nagy piás, de bár lenne ilyen rokon (akinél még nem lapul 20 martinis üveg), hogy tovább passzoljam :D
2018. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!