Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Otthon készített likőrhoz...

Otthon készített likőrhoz honnan a legjobb beszerezni alkoholt?

Figyelt kérdés

Olyanokat olvastam, hogy patika 70, meg 96%-os, illetve valamilyen olcsóbb vodka, gin, vagy tequila.


A szempontok, hogy minél semlegesebb íze legyen, valamint nem tudom, hogy mi az összefüggés a rosszullét/másnap és az alkohol minősége között, de hogy minél kevésbé legyenek "nemkívánt mellékhatások".


2018. febr. 25. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Én egy fajta likőrt csináltam még csak itthon...a kinder riegelt, de eszembe nem jutott, hogy patikai alkoholt tegyek bele...royal vodkát használtam, nem dominált az íze...ha likőrt készítesz inkább minőségibb/drágább/ alkoholt használj..minél silányabb a minősége, annál erősebb a mellékhatása..
2018. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Vodkát vettem a csokilikőrhöz. :)
2018. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
95%

A legolcsóbb vodka tökéletes a célra. (De vodka legyen ráírva, ne 30%-os partizán szeszesital:)

Esetleg arra figyelj, hogy a hátsó címke említ-e olyat, hogy melaszból van (kötelező feltüntetni, ha igen), mert az fejfájós, a többi nem.


Persze vannak likőrök, amiknek jobban áll, ha (részben vagy egészben), whisky, rum vagy brandy alapúak.

2018. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertári tiszta alkoholt használok, semmilyen mellékíze és mellékhatása nincs (eltekintve persze az esetleges mértéktelen fogyasztás okozta tünetektől.:-)) Tojáslikőrt, kávélikőrt rendszeresen készítek belőle. Figyelembe kell venni az arányoknál, hogy ez 96%-os (vagy 70%, de többnyire 96-osat veszek), a vodka vagy más tömény ital jóval "hígabb" ennél. Próbáltam vodkával is, azzal sem éreztem mellékízt, annyi, hogy pl. a tojáslikőr több ízesítést kíván, kevésbé krémes az állaga, ha hígabb alkohollal csinálom.
2018. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen lehetett kapni 96 %-os alkoholt, abból lehetett finom likőröket csinálni. Most már csak gyógyszertárban van, nagyon drágán, ezért a vodkát szokták ajánlani helyette.

Vagy ha van ismerős Romániában, ott még lehet venni literes 96 %-os tisztaszeszt.

2018. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!