Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ferfiak! Melyik bort szeretitek?

Ferfiak! Melyik bort szeretitek?

Figyelt kérdés

Holnap megvagyok hivva vacsorara es szeretnek vinni egy uveg bort. Na a kerdes hogy milyet? Rakerdezni nem szeretnek nala. Voroset? Feheret? Rozet? Edeset? Szarazat? Netan feledeset? Az is jo ha konkret nevet irtok. Es ha lehet ne legyen iszonyat draga. Es tescoba megvasarolhato legyen😁

Koszonom


2018. márc. 5. 16:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja es olasz kaja lesz
2018. márc. 5. 16:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a sok bort szeretem!
2018. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiszed vagy sem, semmi köze az emebrek nemének ahoz, hogy milyen bort szeret. Szóval kérdezz csak rá bátran, mert máshogy nem fogod megtudni.
2018. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz kaja is lehet többféle, de tésztához egy könnyű fehérbor, paradicsomos-húsos ételhez egy könnyű vörösbor illik leginkább.

Az édeset, félédeset, félszárazat felejtsd el. A jó bor száraz. (Hacsaknem valami különlegesebb fajtáról van szó.)

De ha bort kedvelő embernek bort veszel, akkor csak szárazat. Egyébként minőségi borból nem is találsz mást.

A rozét szintén elfelejteném, az tök jó fröccsözni nyáron, de férfinak ajándékba nem vennék.

Hogy a Tescoban mit találsz majd, az jó kérdés, de 1500 forinttól vannak normálisabbak. 2000-3000 forint között meg válogatni is lehet. Ennyit azért minimum áldoznék egy vacsora mellé.

Próbálok olyanokat ajánlani, amiket valószínűleg te is szeretnél, még akkor is, ha idegenkednél a száraz boroktól.

Laposa Szürkebarát 2017

Laposa Friss 2017

Szeremley Szürkebarát 2015

Ezek badacsonyi borok, személyes kedvenceim a sajátos ízviláguk miatt.

Továbbá:

St. Andrea Napbor 2017

Légli 333 2017

Figula Sauvignon Blanc 2017


Mondjuk rájöttem, hogy sorolhatnék százat is, nem biztos, hogy van értelme. Légli, Szeremley, Günzer, Laposa, Gere, Bock, Sauska - ezekből szerintem lesz a Tescoban is, és ha felmerészkedsz a fentebb írt árkategóriákig, akkor nagyon nem tudsz rosszat választani.

Esetleg keress rá neten olyan cikkekre a vacsora ismeretében, hogy milyen ételhez milyen bor illik.

2018. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy üveg jobb minőségű Kékfrankost vinnék.
2018. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy olasz vagy olaszos ízvilágú vacsorához-mint ahogy már írták-könnyű száraz vörös illik általában. Az ajánlott kékfrankoson túl, a pinot noir-rel, zweigelt-tel sem lősz mellé.

Olasz kajához viszont találsz a tescoban koccintós vöröset olcsón.

2018. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, mi volt? Hogy sikerült a vacsora?
2018. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!