Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta meginni egy, néha két...

Naponta meginni egy, néha két doboz sört hosszútávon okozhat testi problémákat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 17:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Nagypapám amíg dolgozott. Munka után minden nap megivott egy sört vacsora után. Csak 1-et!!! 90 évig élt. 88 éves koráig soha nem volt beteg. Utána sem a sörtől. Hozzáteszem, ezen kívül max. családi ünnepségeken koccintáskor fogyasztott alkoholt, sokat mozgott és idős korára sem hízott el. Nem volt alkoholista! Aki ilyet ír az nagyon ostoba. De a szénsav valóban nem tesz jót az emésztőrendszernek. Ezzel neki is voltak problémái.
2018. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért azt hozzá teszem, hogy mindenki szervezete más. Lásd van aki végig dohányzik 50 évet és jól van. Van aki 20 év után meghal tüdőrákban. Nagypapámnak nem ártott a sör. De lehet más másképp reagál.
2018. márc. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, hogy okoz-e problémákat a sör, de vizet semmi esetre se fogyasszatok, mert a temetőben lévő halottak mindegyike ivott életében vizet!!!
2018. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
47%
Abban az esetben igen, ha 10 éves vagy, vagy ha három dupla whisky-mellé iszod. Egyébként nem, -- ha rendesen táplálkozol és kellően fitt vagy. A nagyokosoknak mondanám: az alkoholizmus nem itt kezdődik, hanem ott, hogy belezavarodsz egy nőbe (férfiba)...
2018. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%

Látom sok itt az okos, akik életükben nem ittak nemhogy 2 de még 1 sört sem, azt úgy osszák itt az észt .

Miért lenne ez alkoholizmus ? Alkoholizmus az, mikor reggel 8kor már nem bírsz létezni mert innod kell és iszol egész nap . Vagy mikor napi 3szor berúgsz mert nem bírsz leállni vele .

Napi 1-2 sör nem fog megártani akkor sem, ha évekig nyomatod !

Evés után pl. az emésztésnek is jót tesz .

2018. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
11. Vagyok. Miért kellett lepontozni? Mert leírtam egy valós történetet? Én nem iszom alkoholt, mert álmos leszek tőle, de azért aki mértékkel fogyaszt még nem az ördögtől való. Aki nem iszik csak harmatvizet az is meg fog halni!
2018. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Mennyi hülye erénycsősz van itt. A minden napos süti, csoki, meg túlevés is ugyan olyan káros, mintha iszik valaki minden nap 1 sört. Úgyhogy az törjön pálcát aki minta életet él. Pl. Én pont ilyen vagyok. 😂 mégsem teszem....sajnos ennek ellenére én sem fogok örökké élni.
2018. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

#17 Azért napi 1 csokit ne vessünk már össze a rendszeres alkoholfogyasztással károsság szempontjából.


Arról pedig be us beszéljünk, hogy az alkoholizmusnak nem feltétele a mennyiség, inkább a rendszeresség és az azzal kialakult fizikai és pszichés függőség.

Ha mindennap iszol egy sört pár hónapig még nem biztos, hogy alkoholista vagy, de ha folytatod az leszel, aki évekig napi szinten iszi az alkesz, és kész. Csak sokak magukra ismernek és fáj elfogadni...

2018. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%
A nagypapám nem volt alkoholista te idióta! Józanéletű ember volt aki 80 éves koráig dolgozott.Egész életében egészséges volt! Soja nem láttam részegen de még becsípve sem, pedig ő nevelt fel. Némi plusz gyomorsavon kívül semmit nem okozott neki a napi 1 sör. Ez egy élő példa a kérdésre válaszolva. Amiről te beszélsz meg a beteg előítéletes agyad szüleménye!
2018. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
33%

#19 Nem vagyok előítéletes, de ha valaki évtizedeken át naponta iszik az alkoholista, mint mondtam az alkoholizmusnak nem feltétele a lerészegedés.

Attól, hogy valaki alkoholista még nem feltétlen lessz "rosszabb" ember, mert alkoholista és alkoholista között is van különbség.

2018. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!