Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkhohollal kapcsoaltos...

Alkhohollal kapcsoaltos tippek, javaslatok?

Figyelt kérdés

Haverommal megyünk egy házibuliba ahová tervezünk vinni 1l Royalt mert az van nekünk.

Persze nem az egészet isszuk meg arra gondoltam az este folyaman ugy 2,5 2,5 dl nekünk.

Eddigiek során már sokszor ittam több mindent is,2x hánytam egyszer mikor nagyon tapasztalatlan voltam és pizzaztunk forro kukoricas sajtos zsiros pizza,mellé lehuztuk a 2dl vodkat közben.

Vagy 1 és fél ora mulva kijött minden és utana is szetvolt csapva a gyomrom.

Másik meg mikor 400ft-os bort vettem fél litert megittam és ittam ra whiskyt közben épphogy éreztem egy kicsit a pia hatását de rosszul lettem és kijött.

Máskor volt hogy kevertem is már tátratea sör és vodkanarancs és akkor se lett bajom max a végén egy kicsit hanyingerem volt ami elmult hamar és nem volt vészes.

SZeretném a jövöhéten elkerülni ezeket.

A vodkat Redbullal gondoltuk mert az finom és jol is csuszik és mar ittam maskor is és nemvolt baj töle.

Vélemények?



2018. márc. 11. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a piát, ne igyál. Miért érzed azt, hogy muszáj inni?
2018. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem mondhatni hogy nem birom...

Meg nem muszáj csak dob egy kicsit a hangulaton.

2018. márc. 11. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 2 deci vodkától rókáztál, az számomra a "nem bírj a piát kategória". 42 kilós nő vagyok, de 3 decit simán megiszok belőle úgy, hogy egy kicsit sem leszek rosszul és még csak másnapos sem leszek a következő reggel. Na de mindegy, nem ez a lényeg.

Neked kell ismerned a saját határaidat, hogy mennyit tudsz max meginni belőle. Meg amúgy is nem az számít annyira, hogy mivel iszod vagy mit eszel mellé, hanem hogy mennyi idő alatt iszod meg az adott mennyiséget. Ha gyorsan iszod meg, gyorsan felszívódik, a véralkohol szinted hirtelen megnő, akkor leszel rosszul. Ha lassan iszod meg, lassabban szívódik fel, a szervezetednek is több ideje van lebontani az alkoholt, ezért kevésbé árt meg.

Nyilván a felszívódást egyrészt azzal tudod befolyásolni, hogy nem 1 óra alatt iszod meg a 2 decit, hanem mondjuk egy teljes este leforgása alatt. Másrészt közben jó ha iszol vizet, mert az alkohol vizet von el a szervezettől, ami miatt fájhat a fejed másnap a dehidratáció miatt.

Meg azért szokták ajánlani a zsíros kajákat, hogy azt érdemes ivás közben enni, mert azokat lassan emészti dolgozza fel a szervezet, és elvileg az alkohol felszívódását is lassítja ez, nem üt be olyan hamar illetve nem olyan mértékben.

Éhgyomorra SOHA ne igyál, hacsak nem az a cél, hogy minél hamarabb kiüsd magad.

A vodka+Redbull kombóval meg szerintem vigyázzatok, mert az energiaitalokban található aminosavak meg koffein az alkohollal mérgező elegyet képeznek. Na jó, azt is tudjuk hogy az alkohol önmagában méreg a szervezet részére, persze, de jó lenne nem keverni még más anyagokkal is, amitől még károsabb lehet. Ha már isztok, akkor inkább valami más üdítővel vagy gyümölcslével keverjétek össze!

És persze nem árt azt sem észben tartani, hogy ha valami édessel hígítjátok a vodkát, akkor valószínűleg több fog lecsúszni belőle, mint amennyit terveztetek, mert nem érzitek hogy alkoholt isztok, csak olyan mint egy enyhén alkoholos üdítő.

2018. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Visszatérve a 2dl vodka kb 5 perc alatt csúszott le töményen 2 szelet pizza mellé.

És az volt körülbelül a 4. Alkalom hogy ittam.

Tudnál valamit ajánlani amivel finom a vodka és nem energiaital akkor? 😁

És még sose volt velem olyan hogy hazakellett vinni és nem is tervezem. Az nem az én stílusom.

És köszönöm a válaszodat.😊

2018. márc. 11. 17:11
 5/5 anonim válasza:

Nagy igazság van abban amit az előző válaszoló irt:) mindegy mivel eszed,ha nem birod kijön. Max folytatod az ivást,de kár pocsèkolni. Mi fejenkènt 1L borral alapoztunk,utána buliban tátra,whiskey,kamikaze ès hajnali 5kor megfejeltük egy gyorskajáldában 2 csipős cheeseburgerrel :D


Egyèbkènt amivel keverheted mèg: Cola,Sprite,narancs,barack,alma,ananász,citrom-lime,málna,szóda izlèsek ès pofonok:)


22/F Pultos

2018. márc. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!