Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagypolgári tyípusú lakásokkal...

Nagypolgári tyípusú lakásokkal kapcsoaltos kérdés?

Figyelt kérdés

Miért emelik ki a hírdetésekben - egyértelmű pozitívumként - ,hogy lépcsőházból nyíilik? Az addig oké, hogy sokkal kevesebb ilyen lakás van, mint ami az udvar felől nyíilna, de nem értem ez miért extra, vagy ez mitől jobb? Az jutott eszembe talán, hogy a lépcsőházból nyílónak fixen csak egy falszomszédja van (+az alatta meg felette lakó ha van persze)?


Ha tényleg ilyen megoldása van a kérdésnek, akkor az jó, mert egy támpont amivel megnézés nélkül tudom szelektálni a lakásokat, ugyanis én is épp olyat keresek ahol minél kevesebb szomszéd van pl.: legfelső emelet legszélső lakás :)



#lakás #zártlépcsőház #lépcsőházból.nyíló
2017. nov. 28. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, a körerkélyről nyíló lakásokkal szemben próbálja kiemelni. Beköltözésnél nem egy utolsó szempont, ha a lifttől két lépésre van a lakás, meg nekem a körerkélyeseknél az sem szimpatikus, hogy vagy rácsok mögött él az ember, vagy simán be lehet lépni az ablakon. A lépcsőházból nyíló lakásoknál nincs ilyen veszély, a lépcsőházra sosem nyílik ablak. Meg ezek a lakások többnyire sokkal nagyobbak is.
2017. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes módon olyat értesz, ami sokkal bonyolultabb. Sűrűbben lakott belvárosi körzetekben a helykihasználás érdekében, valamint, hogy minden lakásnak legyen természetes világítása is, a körfolyosós házakban a személyzet által elfoglalt lakó- ill. üzemi helyiségeket a belső udvar köré építették. A nagyobb lakásoknál ennek megfelelően 2 bejárat volt: egyik a főlépcsőházból az uraknak, a tulajdonosoknak, a másik a szűkebb melléklépcsőházból a személyzetnek. Ez utóbbi folytatódott a körfolyosóban (gang), ahonnan többnyire a konyhába lehetett belépni ill. a személyzet számára épült lakószobába, ami szintén a belső körfolyosóra nézett. A körfolyosóra néző lakóhelyiségekbe bárki belátott a körfolyosó túloldaláról. A nagyobb kiszolgáló személyzet ill. a kisebb igényű bérlakások számára épültek olyan házak is, ahol a körfolyosó túloldalán, azaz az utcafront és a belső udvar utáni folyosórészen egészen kicsi, többnyire 1 szobás bérlakások az alacsonyabb néprétegek számára szolgáltak (munkások), ezekben a lakásokban fürdőszoba nem volt kialakítva és egy közös WC helyiség volt valahol a hátsó lépcsőházzal kapcsolatos körfolyosó egyik sarkában. Ezekben a cselédlakásokban alakítottak ki aztán később fürdőszobát is a konyhából leválasztva. Ha egy hosszúkás építési telek állt rendelkezésre egy egészen szűk utcafronttal, akkor esetenként az utcafrontra csak 1-2 lakás nézett (a főlépcsőházból nyílva), míg a főlépcsőházból a telek hátsó része felé egy hosszú körfolyosó nyílt 5-6 vagy még több kisebb lakással, amelyeknek minden ablaka értelem szerűen a körfolyosóra nézett. Az ilyen házakban a földszinti vagy 1. emeleti körfolyosóra néző lakásokban nappal is mesterséges világításra volt szükség a fényhiány miatt.
2017. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előnye és hátránya is van.

Én 50 éve élek ugyanabban a házban, ha betörés volt, az mindig csak a lépcsőházi lakásokba történt.

2017. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Szép meséket írtak itt, de a valóságban teljesen más az oka!

Ha a lépcsőházból nyílik, akkor van magánéleted!

Ha meg a körfolyósóról nyílik, akkor meg nincsen, mivel minden szomszéd az odanyíló ablakából azt lesi, hogy éppen ki megy hozzátok, mikor mész haza, mit viszel a kosaradban, kivel, hánykor és hányszor stb...

Laktam ilyenben, soha többé!

2017. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Olykor a lépcsőházból nyílónak is van ablaka a körfolyosóra, szerintem ez abszolút épületfüggő.

Nagy általánosságban talán ezek csendesebbek, nem ülnek ki az ablakod alá dohányozni, virágot ültetni, gyereket pacsáltatni a medencében, stb.

Másra nem tudok gondolni. Én nem szerettem körfolyosón lakni, de én a nagy belmagasságot sem preferáltam. Mindig mindenki belelátott a számba. Csak az nem aki nem akart és mivel nekem is ablakok előtt kellett elmennem, énis úgyéreztem más privátszféráján gázolok át.

Egyébként semmi köze a kérdéshez, de ha ilyet veszel feltétlenül kérj tulajdoni lapot, mert ezek sokszor újraosztott, egymástól hajszál vékony fallal elválasztott lakások. Ha már így van, legyen felvezetve legalább a tulajdoni lapra a valóságnak megfelelően. Találkoztam olyannal, ahol illegálisan történt meg az átalakítás, volt 36 nm, papíron meg 110. Gondolom ez eladásnál azért durva problémákat okozhat.

2017. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A Rákosi rendszerben ez ilyen lakásokat többszörös társbérletté alakították át. Közös konyha, fürdőszoba, minden családnak egy vagy két szoba. Aztán ez megszűnt és átalakítások történtek, sokszor nem is téglafallal. És még a folyosó végén a mosókonyhát, a padlásfeljárót és a közös wc-t is garzonlakássá építették át. Vagyis nézd meg a tulajdoni lapot.
2017. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:
44%

A régi bérházakban jellemzően igen különböző lakások voltak, igen különböző bérleti díjakkal. Az elitebb lakásoknak nyílt a főbejárata a lépcsőházból (ezeknek is volt cselédbejárata a körfolyosóról, meg ablakai is néznek oda, úgyhogy amit fent a betörésről írnak, az nem egészen igaz).


Úgyhogy a hirdetésben ez csupán arra utal, hogy az elitebb lakások egyikéről van szó.

2017. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amiket negatívumként írtok a körfolyósóról nyíló lakásokról, szerintem csak abban az esetben állják meg a helyüket ha a lakás teljes egészében ( kávzi egy csíkban ) a folyósó mellett helyezkedik el. Én ilyen lakást nem is nézek, de van olyan ami körfolyósóról nyílik és a szóbák az utcára néznek, na az ilyen típus és a lépcsőházból nyíló közötti különbségére volnék kíváncsi, de gondolom itt is megállja helyét, hogy a lépcsőházból nyílóak jobb minőségűek.


Másfelől. Nagyon jó, hogy írjátok mennyire silány minőségű falakkal lettek a régi hatalmas lakások feldarabolva. Ha csak egy csík tégla van az is vicc kategória, de ha még az se... :(

Hogyan lehetne biztosra menni annak érdekében, hogy a lakás amit veszek az eredeti 50-80 centis falakkal legyen körülvéve és ne egy utólag leszeparált gagyi falú legyen?

Arra gondoltam, hogy a méret segítségemre lehet, tehát ha nem 40-60 között nézelődöm, hanem legalább 70-en inkébb 80+ négyzetméter környékén, illetve nektek milyen ötleteitek vannak erre vonatkozóan?

2017. dec. 4. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen meg kell kérdezni a tulajdonost. Jó esetben nem hazudok és biztosan tud róla, főleg ha megpróbáltak erre a falra már felfúrni valamit. A nm szerintem nem mond semmit. Olyat is látott már a világ, hogy az újraosztott lakásokat nyitották újra egybe, amit a tulajdoni lap nem követett le. Ezek mind szabálytalan kialakítások. Minden esetben kell kérni tulajdoni lapot, kérdezni kell és megkopogtatni a falakat, főleg a szomszéd felé. Jó esetben lehet hallani a különbséget, ha más a falvastagság. Amúgyis jó tudni vevőként melyik fal miből van.
2017. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, csupán normális -békebeli- emberi léptékkel kell körülnézni egy ilyen lakásban.

Akkor mindennek volt helye, és mindenre jutott megfelelő m2, azaz nem voltak kényszermegoldások egy normális polgári lakásban.

Tehát bemész, és ha azt látod, hogy a belmagassággal teljesen összhangban van a szobák alapterülete, továbbá normál méretű a konyha és a fürdőszoba, akkor valószínűleg minden oké.

2017. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!