Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Már kimehetett az alkohol a...

Már kimehetett az alkohol a szervezetemből?

Figyelt kérdés

Múlt éjjel volt egy kis összerözzenés, természetesen alkohol társaságában. Ma délután vezetnem kellene, de tartok egy kicsit ha esetleg megállít a rendőr.

Interneten utánanézegettem, találtam különféle kalkulátorokat amik kiszámolják körülbelülre, hogy mennyi lehet a véralkoholszint ha megadod hogy miket ittál és mennyi ideje. Van amelyik 0-át írt, de volt amelyik 0,5-öt. Érdekelne a véleményetek.

Szóval múlt este olyan 8 óra körül kezdődött, 11-ig bement kb egy üveg pezsgő, 2 sör meg vagy 3-4 rövidital. Ekkor már finoman fogalmazva is jól éreztem magam. 11 után, olyan éjfél-1 között már csak 1 sör ment le, utána semmi. A vezetésre olyan 6 óra tájékán kerülne sor, tehát majdnem 18 óra eltelik az utolsó ital óta. Egyébként semmi másnapossági tünetem nincs, jól érzem magam, éber vagyok, nem fáj a fejem, koncentrálni is tudok.

Tudom, hogy embere válogatja kinél mennyi idő alatt bomlik le, de érdekelne a véleményetek.



2018. márc. 22. 14:26
 1/3 anonim válasza:
56%

Sajnos nem tudom. :/

De szerintem már vezethetsz

2018. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bumbi02 ***** válasza:
Estére szerintem ki kell mennie. Nagyon sok mindentől függ, még attól is, hogy mennyit aludtál azóta. Nekünk munkahelyen azt mondják, hogy egy óra alvással nagyjából 0,1 ezrelék megy le. Egyszer próbáltam ki, és tényleg olyan ütemben csökkent nálam. Amúgy ilyen esetekre a legjobb, ha veszel egy alkoholtesztet otthonra, és akkor mindig nyugodtan indulhatsz (vagy épp nem indulhatsz) el otthonról.
2018. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül inkább nem ültem volán mögé, nem akartam kockáztatni sem a rendőri intézkedést, sem mások épségét.
2018. márc. 24. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!