Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire fogom ezt megérezni?

Mennyire fogom ezt megérezni?

Figyelt kérdés

Szóval ha megiszok egy sört(4%) és utána megiszok 1dl royal vodkát azt mennyire érzem meg? És ha 1dl helyett 2dl iszok? Ja és még annyi, hogy 1dl vodkából hány feles jön ki? A válaszokat előre is köszönöm!

15 éves vagyok, 57kg és olyan 172cm magas.



2018. ápr. 18. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.

1 feles = 4-5 cent (helyfüggő, kocsmákban mostmár a legtöbb helyen 4 cl)

2 feles = 0.8 dl, tehát vedd azt kb. 1 decinek. 2 deci pedig 5 feles (4 centtel számolva)

Az, hogy mennyire üt ki, sok mindentől függ

2018. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szoktál inni akkor megérzed elég rendesen. Ha éhgyomorra iszod, akkor mégjobban. Egyébként már egy sört is megéreznél szerintem. Nem szabad a sört sem alábecsülni.
2018. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3 felest (nem vagyok modern fogyasztó, nekem a feles az féldeci) már határozottan megérez egy kezdő, a részegséghez azért kevés, hacsak nem hiperérzékeny a delikvens. Ifjú lányként, első ivászatnál határozottan megéreztem, hangulat megvolt, de semmit nem rontott a képességeimen s az egyenes járásomon még. Nálad azért nehezebb lehettem valamivel.


15 évesen nem innék ennyit, de tudom, hogy nem mindenki kezdi az ivást 20 évesen, mint én...


2 dl tömény viszont már brutális, nekem 3 feles bőven sok.

2018. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 decit még túlélsz ha előtte beeszel valami zsírosat, kipihent vagy és nem gyorsan iszod, illetve nem tisztán, 2 deci viszont be fog ütni rendesen, pláne hogy 15 évesen nem lehetsz egy gyakorlott ivó, és vékony is vagy.

Én csak söröznék a helyedben, úgy 2-3 max vagy egy sör+egy feles (fél deci/4 cent). De ezt se éhgyomorra inkább.

2018. ápr. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

A lehető leghülyébb ötlet előre eldönteni, hogy mennyit iszol majd, főleg, ha fogalmad sincs, mennyire bírod.


Ez nem heroin, hogy előre kelljen kitalálni az adagodat, úgyhogy 1-1 ital (korsósör, felesvodka) között legalább fél órákat várj, és ha már „jó”, akkor ne igyál többet.

2018. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még egy kérdésem lenne. Ha bekajálok valami zsírosat,utána megiszok 2 sört és egy fél óra múlva 1dl royal vodkát, azt mennyire érzem meg? Egyébként nem vagyok teljesen kezdő ivó, 2-3 sör megivása után kezdem magam jól érezni.
2018. ápr. 19. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos mi magyarok étkezős előtt isszuk a töményet, utána a sört, de ahogy gondolod. A lényeg: semmiképp se nyilvános helyen igyál és csak olyanok körében, akikben megbízol. 15 évesen talán meg inkább hagyd az egészet, ráérsz.
2018. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!