Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az már alkoholizmusnak számít,...

Az már alkoholizmusnak számít, ha a 17 éves fiútesóm minden nap iskolából hazafele menet megiszik egy dobozos sört?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Igen, mert nem attól alkoholista valaki ha sokat iszik, hanem ha rendszeresen.
2018. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
31%

Nem mondanam biztosra hogy ez alkoholizmus, de napi egy doboz sor abban a korban mindenkeppen rizikofaktor.


Hozzatennem, hogy 17 evesen nagyabol ugyanezt csinaltam, neha meg egy egy whiskey is lecsuszott melle ha volt penzem. Szerencsere par ev alatt kinottem. Sok mulik azon, hogy milyen tarsasagban mozog az ember, ill., h. mit lat otthon.

Tanacs, jo szo valoszinuleg nem segit. En is csak mosolyogtam rajta es meg buszke is voltam magamra.

2018. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
17 éves maximum alkoholmenteset ihat :D
2018. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Alkoholosat iszik :D azért meg tudom különböztetni melyik sör milyen... az osztálytársa veszi neki mindig aki már elmúlt 18
2018. ápr. 25. 22:12
 5/13 anonim válasza:
87%
A napi fogyasztás már alkoholizmus.
2018. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Minden esetre afelé halad, hogy az lehessen.
2018. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valahogy rá kéne vezetni a mértékre de tini korban nehéz...ahogy nagykoru lesz valahogy el kéne érni hogy mértékkel fogyassza
2018. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Orvosi rizsa szerint alkoholizmus amúgy meg attól függ. Ha minden gond nélkül kibírja hogy épp valamelyik nap nem iszik akkor nincs gond. Hétvégén iszik egyébként?


Anno nálam is volt hogy suli után elfogyott egy-egy doboz mégsem lettem alkoholista tőle, csak épp jól esett akkor miért ne.

2018. ápr. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Sörnél azért neccesebb megállapítani. Ha kerítésszaggató házipálinkáról lenne szó azt mondanám hogy enyhe alkoholizmus, mert az gusztustalan, nyilván csak a hatásáert isszák, de a sör finom és kismértékben engem nagyon jól felfrissít, melegben meg különösen jól esik. Én pl. télen abszolút nem iszok hétközbe, csak hétvégén. Mostanába viszont mióta jobb az idő, meg a nyár folyamán is szinte minden nap lecsúszik 1 de van hogy 2-3 sör is és ez így megy évek óta, télen meg simán kibírom nélküle mert a hidegbe nem kívánom.
2018. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
69%

Szerintem ez még messze van az alkoholizmustól, ebben a korban én is rendszeresen fogyasztottam alkoholt, most meg már 24 évesen max havi szinten iszom 1-2x :)

Itt a tavasz, jó idő gondolom emiatt is iszogathatnak.

2018. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!