Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Dreher Hideg komlós csak...

Dreher Hideg komlós csak szerintem lett gyengébb?

Figyelt kérdés

Régen nagyon jónak találtam, kifejezetten kedveltem. A minap vettem újra, ami elsőre feltűnt, hogy már a doboza nem az a régi matt hanem fényes lett, oké ez csak egy dolog.

De nekem úgy tűnt mintha ízre sem volna már az a kellemes, aromás hanem teljesen jellegtelené vált.


Változott tényleg, vagy csak nekem van gond az ízérzékemmel?



2018. máj. 14. 01:27
 1/3 anonim ***** válasza:
7%

1. Milyen "régen" alig néhány éve létezik ez a sör.

2. Miért érzi bele mindenki az ízváltozást is a csomagolásváltozásba??

3. Azt hittem ez a "régen minden jobb volt" nosztalgikus idiotizmus csak nagy időtávlatokban működik (pl gyerekkoromban a csokinak csoki íze volt!), de úgy látszik már néhány hét/hónap alatt is széppé varázsolja az idő az emlékeket egyeseknél...

2018. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
96%

Nekem is volt ilyen érzésem, de én betudtam annak, hogy elsőre egyszerűen érdekesebb volt. Fényes dobozzal mondjuk még nem vettem.


ma 06:55

Nem is hinnéd, milyen gyakran szokták az italokat a csomagolással szinkronban megváltoztatni. Whiskyknél pl. szinte mindig.

Az meg, hogy egyeseknek „régen minden jobb volt”, hát ebből jó huszárosan levezetted, hogy ez soha nem igaz, tudod ez is hasonló idiotizmus, csak a másik irányból. 1-1 többé-kevésbé befutott sör (vagy más ital) népszerűségét nem ritkán szokták a gyártók apróra váltani egy érezhetően rosszabb változattal. Ennek sokkal tetten érhetőbb példája volt, mikor évekig importálta a Borsodi a cseh Staroprament aránylag olcsón, aztán mikor már elég népszerű lett, akkor lecserélte egy licenszes húgyra, innentől már jól elviszi a neve is. Miután a Dreher Hidegkomlósban kb. az aromakomló lehet a legdrágább összetevő, na meg most jön hasonló szerepben a Dreher Pale Ale is, egyáltalán nem volna meglepő, ha a hidegkomlósban kicsit lecsavarták volna az intenzitást.

2018. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Évente változtatják a receptet mióta megjelent, az eredeti 2015-ös volt a legvadabb ízű, azt csak pár hónapig gyártották utána kb 4 hónapig nem gyártották egyáltalán, aztán 2016-ban újra piacra dobták az új dobozzal és komló fajtával (calypso) ez már visszafogottabb volt de még mindig verte ízerősségben az ipa sörök jó részét, idén citra komlóval készül, szerintem is ez eddig a leggyengébb, semmivel se erősebb az íze mint egy Soproni Ipának. Az idő közben megjelent amerikai komlós és mozaik komlós sörök ugyanúgy hidegkomlózottak, csak más fajta komló adnak hozzá.
2018. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!