Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Közterületen tudom, hogy...

Közterületen tudom, hogy tiltott az alkohol fogyasztás de akkor hol lehet inni kocsmák és bárok, otthon kivételével?

Figyelt kérdés
Pl.Ha megveszek 1 db sört a boltból akkor utána hol ihatom meg hogy ne büntessenek meg?
2018. máj. 14. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
ha kiülsz egy parkba vagy bárhova egy meleg nyári napon egy hideg sörrel, akár esetleg egy barátoddal is, szerintem a kutya se fog szólni
2018. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Otthon, ha van olyanod... vagy egy barátod otthonában.
2018. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Phoney ***** válasza:
88%

Bizonyos településeken tiltott közterületen alkoholt fogyasztani, nem országszerte. Ezek helyi rendeletek, elég sok helyen van ilyen, de nem mindenhol.


Ezeken a helyeken a válasz: hivatalosan sehol. Kivéve az olyan magánterületet, ahol megengedik neked, hogy ott legyél és igyál. Ez a gyakorlatban leginkább megint azt jelenti, hogy sehol.

2018. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Én számítógépes partikon szoktam, amiket iskolákban tartanak. Közterületen is, a kutya se szól, a falu s főleg a boltos örül, hogy csillió százalékkal fellendítjük a forgalmat :)


Én keresnék egy nyugis helyet és feltűnésmentesen meginnám, ez annyira ártatlan dolog, nem érzem erkölcsi kötelességemnek az ilyesmi szabályok betartását.


Pl. amíg Budán laktam, sokszor felmásztam egy apróbb sziklára a hegyen. Nem járt arra a kutya se, nemhogy rendőr vagy pampogó polgár :D

Egy átlagos vagy forgalmasabb utcán sört inni amúgysem szeretnék, nem hangulatos. A sör pedig nem kötelező, régen rossz, ha muszáj bedobnod az adagod, különben baj lesz. Persze kényelmetlenséget okozhat egyeseknek, ha nem találnak nyugis helyet és sört akarnak inni, mert csak. Tegnap engem is elkapott a vágy. Amúgy sokszor munkahelyen ittam. De gyakran otthon vagy ismerősnél. Alkalmi ivónak kevés gondja van, évi párszor talál helyet :)

2018. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,kivétel a 2-es köcsög és primitív válaszolónak!

Képzeld,nagyon szép házban lakom😃

2018. máj. 14. 14:32
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok a házadhoz, nem vagyok primitív. Éppen hogy megértő próbáltam lenni. Nem tudhatom, hogy van-e saját otthonod. Valaki megvan lakás nélkül is... Nem feltétlenül a koldusra kell gondolni.
2018. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Én is sokszor ülök ki haverral egy padra aztán iszunk 1-2 sört főleg ebben a szép időben. Soha nem szólnak érte. Amíg nem csinálsz semmi hülyeséget, nem kiabálsz, nem rongálsz, nem pisálsz nagyon feltűnő helyen addig a kutyát nem érdekli ha legurítasz egy pár sört.
2018. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Még soha nem láttam, hogy ezért szóltak volna bárkinek is, amíg normálisan viselkedik.
2018. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem feltűnően talajrészeg ember issza, akkor körülbelül senki nem fog belekötni, ha iszik egy sört vagy ilyesmi.


Amibe esetleg beleköthetnek ha feltűnően fiatal az illető, akkor azért ha hivatalos közeg látja, lehet, hogy nem hagyja szó nélkül, de különösebb gond abból sem valószínű, ha kultúráltan viselkedik.

2018. máj. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2018. máj. 15. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!