Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki röviden össze tudná...

Valaki röviden össze tudná foglalni a legfontosabb kocsmázós/piálgatós szokásokat és trendeket?

Figyelt kérdés

Szökő évente szoktam járni kocsmába egy-egy emberrel, amikor pedig a piák kerülnek szóba - mint beszélgetőtéma - úgy hallgatom a többieket, mint székely pásztor a japán túristákat.

Tehát annyit tudok, hogy

* feles=fél liter, ami egy doboz/üveg sörnek felel meg.

* a rövditalokat, mint a vodka/pálinka/Jäger stb. meg gondolom "centesben" (centiliter) mérik.

Amire kíváncsi lennék:

* hány centes röviditalt szokás inni/kínálni társaságban?

* melyek a legnépszerűbb röviditalok? mi egyáltalán a különbség köztük? (melyek ezek közül a csajosak és pasisak?)

a Baylis-ről hallottam, hogy ciki pasinak ilyet inni

* sok piás üveg nyakán miért van ilyen szívószálszerű cső?

ilyen csajos piálós képeken szoktam látni, erre gondolok:

[link]

* hogyan kell egyszerre lehúzni egy "pakkot", hogy egy magamfajta ember - aki genetikailag rosszul van a röviditaloktól - ne bukjon ki azonnal (hányinger, émelygés stb)


Meg en bloc a piálgatós baráti társaságokon belüli szokásokra lennék kíváncsi (mit/hogyan/miért).


Otthon faternak van valamennyi házipálinkája (~50 fokos) és ha jól mértem kb. olyan 1-1.5 cent pálinkát tudok lehúzni úgy, hogy kissé fintorogva, de nem halok meg. Egyszer megittam egy "kispohárnak" (ja igen, erre is van-e külön név?) a felét, de azt hittem meghalok, nem tudom az mennyi lehetett.

Azért lenne fontos (kitérő válaszok kíméljenek), mert egy extrovertált céges társasággal hozott össze a sors, piálgatás/buli már jövő hétre megszervezve és nem tehetem meg, hogy ne vegyek benne részt (kiközösítés->elszigetelés->munkahely instabilitás).

(Már elkezdtem edzeni magamat egy-egy centest napszakonként elfogyasztva.)



2018. júl. 25. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hány centes röviditalt szokás inni/kínálni társaságban? 2-3-4-5

hogyan kell egyszerre lehúzni egy "pakkot", hogy egy magamfajta ember - aki genetikailag rosszul van a röviditaloktól - ne bukjon ki azonnal (hányinger, émelygés stb) - nem ajánlom neked a rövidet. Igyál gyenge fröccsöt (kisfröccs)

2018. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam, hogy a felest az fél deciliter töményre mondják.
2018. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem lesz jó! Mondd el nekik, hogy te eddig nem piáltál, és kérd meg őket, hogy ne basxanak ki veled! 10 perc alatt berúgsz, mint az állat, és csak a Jó Isten tudja, hogy mit adsz elő! Nagyon vigyázz!
2018. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit a képen látsz, az egy kiöntést segítő cucc. Egyik barátom árul ilyen kis apróságokat, ilyet is lehet nála kapni, akkor magyarázta el mit jelent, mikor hozott egy születésnapra is.


Én általában 2 centre hívok meg mindenkit, ha nagy a társaság (5-6 fő), egyébként 4-re szoktam. A lányokkal gold tequilát, vodka-szódát, koktélokat szoktunk inni, a barátom mindig whiskyt vagy sört kér, nagyon néha vodkát. Egyébként én sem szeretem az alkohol ízét, de visszafogom a fintorgást, viszont a gold tequila ízét fahéjjal és naranccsal kifejezetten szeretem. Amit ki nem állhatok, az a sör.

2018. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha eddig nem ittál,ne igyál csak azért mert elvárás!Ez egy jó nagy hülyeség!Ha ez feltétel,lépj tovább!
2018. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

"Ha ez feltétel,lépj tovább!"


70 évig nem ittam. Senki kedvéért nem kezdem el.

2018. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4: "Én általában 2 centre hívok meg mindenkit, ha nagy a társaság (5-6 fő), egyébként 4-re szoktam."


4?? :O Hogy lehet egy nyelésre annyit meginni? Most kimértem magamnak és vízből sem tudok egy nyeléssel annyit meginni.


"A lányokkal gold tequilát, vodka-szódát"


Hát igen, egy csaj jobban bírja a piát mint én. Irtó ciki nekem. Mondjuk nem lepődök meg, mert vasággyal együtt alig vagyok 55 kiló, de azt gondoltam, hogy legalább genetikailag valami megmaradt a férfiasságomból, de mindegy lenne ha nemátalakító műtétre mennék. Alacsony, sovány, kisfarkú vagyok és még a piát sem bírom.

Egyébként minden minőségi (nem bolti) kocsmai töménynek 50 fok körül van az alkoholtartalma? Mert a 30%-os vodkát, amivel múltkor megkínáltak egy látogatás során, egész lazán bírtam, de az bolti volt.

2018. júl. 25. 18:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Én 45 kiló vagyok, 156 cm, de nem tudok berúgni. Ihatok és keverhetem akárhogyan, egyszerűen nem megy, a családban mindenki ilyen és ez kicsit hátrány is; mikor már mindenki holt kész van a társaságban, te meg csak ülsz és várod, hogy na mikor. 😄


4-es voltam.

2018. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"4?? :O Hogy lehet egy nyelésre annyit meginni? Most kimértem magamnak és vízből sem tudok egy nyeléssel annyit meginni."


Miért kellene EGY nyelésre meginni? föleg, ha nem szoktál inni, akkor szép lassan iszogassad ezt az egy adagot akár egy órán keresztül is, sokkal kevébé kínos, mintha negyed óra alatt az asztal alatt kötsz ki, vagy levetközöl és az aszatalon táncolszt egyet.

2018. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Alacsony, sovány, kisfarkú vagyok és még a piát sem bírom."


Söt eszed sincs sok a kérdésed me a válaszaid alapján!

2018. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!