Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi történik hogyha veszek egy...

Mi történik hogyha veszek egy pálinkafőzőt otthonra de nem jelentem be az önkormányzatnak?

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
semmi
2018. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egy "jóakaród", akkor semmi.
2018. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Amíg valaki nem jelent be téged, addig nincs gond. Ha kijönnek a fináncok, akkor elviszik a főzőtejszín, az alkoholt, és a talált alkohol mennyiségétől függően kapsz egy igen komoly bírságot.
2018. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

*főzőt

(az autocorrect csodái :D)

2018. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne verd nagy dobra. Gondolod ebben az országban te vagy az egyetlen aki nem jelentené be?


Max. a Szomszédok c. teleregény Vágási Ferije tenné meg.

2018. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg én. Mivel annyi jó indulatú ember van. Nem nagy fáradság. De szerintem 100 ból 99 nem jelenti be. Ne verd nagy dobra sőt senkinek se mond. Mert ha fel nem is jelentenek de rögtön megjelenik sógor koma jóbarát 10 éven nem látott rokon hogy ugyan főzd már ki neki a cefréjét. Ami álltalában ott rohad már fél éve a napon 0% alkohol tartlommal. Aztán ha az ecetes sz@rjából nem főzöl 20 liter minőségi pálinkát még te vagy a hibás.
2018. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Semmi, csak ne reklámozd még haveroknak se, elég ha csak véletlen mondja tovább valamelyikük és már abból gubanc lehet.

A nagy többség nem jelenti be, és szerintem teljesen jogosan, főként ha az ember a saját gyümölcséből készíti, nehogy már fizetni kelljen érte, hogy azt tegyen vele amit szeretne.

2018. júl. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
83%
100-ból 1-nél azért több jelenti be, csak aztán nem annyiért fizetnek, amennyit főznek. A statisztikák alapján megveszik évente azt a minimum pár literre való jegyet, és ennyi.
2018. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért is jobb bejelenteni, mert ahonnét veszed, ott elkérik az adataidat. S ha a NAV ellenőrzi a boltot, máris lebukhatsz, de ennek az esélye minimális.


Most úgy van a törvény, hogy venni kell jegyet 700 forintért literenként.

Ha úgy főzöl, hogy nem veszel jegyet, és megtudja a jegyző, akkor ő felszólít, hogy vegyél jegyet 2 héten belül, s akkor nem bírságol meg. Különben 200 ezres büntetésre is számíthatsz.


Ha a NAV fele nincs bejelentve, akkor el is kobozhatják a gépet, és még is bírságolhatnak.

2018. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is feltétlen boltban szokás venni. Főleg ha nem réz hanem savállóból készült darab, azt kb országosan mindenhol 50km-en belül lehet maszekban készíttetni.
2018. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!