Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A kommersz "vodka" károsabb...

A kommersz "vodka" károsabb mint a rendes vodka?

Figyelt kérdés
Akármilyen furcsa én jobban szeretem (és olcsóbb is) ezt inni mint az igazi vodkát, de azt halottam hogy ezek a gagyi italok károsabbak, de nem értem miért, mert nem tartalmaz csak vizet,tisztaszeszt és vodka aromát.
2010. jún. 20. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem káros, de 25 éves korodra egy kedves nővérke fog pelenkázni, annyira leépül az agyad. De ne aggódj, a társadalom csak nyerni fog ezzel.
2010. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:

"Nem igazi vodka" hivatalosan nincsen, mivel vodka az, ha valamilyen gabonát vagy krumplit párolnak, és ezt már nincs hová hamisítani:) (Max ha ipari szeszből csinálnák, de azt meg nem szabad emberek szájába adni.)


A gagyi ital (kb mindenki tapasztalata szerint) hamarabb okoz rosszullétet, rontja a másnaposságot, és erősíti a másnapos "bambaságot" is. Egy víz+finomszesz (még egyszer mondom, ez is vodka) típus és egy Bold, vagy Finlandia közt már pl rendesen érezhető ez a különbség.


Egyesek szerint a minőségi párlatban a "kevésnél" is kevesebb metil-alkohol fordul elő, jobb ötletem nekem sincs. Vodka-aromáról pedig még nem hallottam:D

2010. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"kevésnél" is kevesebb metil-alkohol fordul elő"


A fínomszeszben is jelentéktelen a szennyezés.A kommersz italokban levő aroma megegyezik a márkásakban levő ízanyaggal mert elő lehet állítani.A körte illatát pld az amilacetát adja van is aroma, a mandula íze a benzaldehid nevű vegyülettől van.

2010. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
karosabb. hamarabb tönkrevagja a majad mint ha "normalt" innal. bar ez nyilvan mennyiseg kerdese is.
2010. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kommersz szarokat kurrva gyorsan felejstd el, mert nagyon hamar lebutitanak
2010. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De honnan tudjátok ilyen biztosan hogy károsabb? Nincs benne semmi különös, ez van ráírva a címkére(Reál-os VOLGA szeszesital): ioncserélt víz,gabonaszesz,vodka aroma.


Miért károsabb, mi ennek a tudományos alapja? Valaki magyarázza már el..

2010. jún. 21. 15:11
 7/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy cikket ezzel kapcsolatban, itt azt írják hogy nem igazán károsabb:



"Kevesen tudják, hogy a máj szempontjából szinte mindegy, hogy valaki a kommersz féldekást, vagy a drágább pálinkát juttatja a szervezetébe. "A kommersz italok esetében gabonából erjesztett tömény alkoholt hígítanak nagytisztaságú vízzel, és ehhez jönnek még hozzá a különböző aromák és színezékek. A gabonából készült alkoholoknál az erjesztésért egyetlen élesztőgomba felel; egy vegyileg szabályozott, rendkívül tiszta folyamatról van szó. Ezzel szemben a pálinkakészítésnél ennél jóval összetettebb módszerről van szó, ezért a hibalehetőség is nagyobb" - nyilatkozta lapunknak dr. Marton Ildikó laborvezető.


"A szomszéd vagy a nagypapa által főzött házipálinkáknál az elő és az utópárlat jelenthet veszélyforrást. Az előpárlatot nem célszerű elfogyasztani, az utópárlatot pedig nem szabad, ugyanis súlyos májkárosodást okozhat, azonban spórolás miatt házi főzéskor sokan mindkettőt megtartják, és ha ezt is figyelembe vesszük, akkor a boltban kapható kommersz italok a máj szempontjából kevésbé károsak, bár egészségkárosító hatásuk megkérdőjelezhetetlen" - folytatta dr. Marton Ildikó.

2010. jún. 21. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem károsabb semmivel...sőt...

Kommersz féldekásokat "nyugodtan" lehet inni, hisz tisztaszeszből, deszt.vízből és aromából állnak semmi olyan nincs benne ami jobban károsítaná az egészséget, mint egy Bols vodkánál(bár én inkább ezt favorizálom, sztem jobb :)


DE! a féldekásokon kívül nem szabad olcsót venni, mert pl. egy kannásbor tényleg sokkal nagyobb leépülést eredményez, mint egy minőségi bor...és így van ez a legtöbb piával

2010. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

06-20 22:18:

Már miért ártana jobban a májnak? Maga az etil alkohol pusztítja a májadat, ha nem metiles a cucc, akkor mindegy milyen minőség, legalábbis a májra nézve. Nem attól butulsz el, hogy szar minőségű, hanem attól hogy szesz! A kannás kicsit más tészta, mert a kéntartalma lehet magasabb az olcsóbbnak, ami fejfájást okoz.

2010. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
en sem tudom....de azt hiszem neked van igazad.... mert a vodka az vodka. tok mindegy milyen a markaja.
2010. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!