Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Finom Whiskey tudnátok ajánlani?

Finom Whiskey tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

[link]


Itt nézelődtem, nem értek annyira az italokhoz hétvégente szeretnék néha-néha inni belőle. 15 000Ft és 20 000Ft között nézegettem.



2018. okt. 6. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ízlésfüggő, egyik legjobb haverom pl. a Sétálós Jancsit szereti, szerinte a Jim Beam egy hordó fos. Más a Jack Daniel's-re esküszik. Ki kellene próbálod pár márkát, és eldönteni, neked melyik ízlik jobban.
2018. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Old Overholt Rye-ot nézegetek
2018. okt. 6. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Chivas Regal
2018. okt. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Chivas Regalt ajánlom szintén.

Nekem az az alkalmi italom. Napi fogyasztásra (minden nap 1 pohárkát iszok nagy whiskyrajongóként) a Jameson a kedvencem. Egy árban van vele a Jack Daniel's,de nekem valahogy sokkal de sokkal jobban ízlik.

2018. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utálom a Chivast, ugyanolyan, mint a többi kommersz ...


Egy Kovalt vagy egy Woodfordot kóstolj meg.

2018. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyiban nem értek egyet az utolsóval hogy ugyanolyan a Chivas mint a többi kommersz, azért egy piros Johhnie-nál, vagy Ballantines finestnél kimondottan jobb de nem annyival amennyivel drágább. A Chivas is ugyanúgy mint a Jack Daniels túl van hypolva ezért el tudják adni nevetségesen drágán. Igaz manapság a többi blended scotch se értelmesebb hasonló áron sőt drágább kategóriában is alul teljesítenek. 15-20 ezer közt semmiképp se vegyél blended scotchot. Én valami jó single maltot ajánlanék, ennyiért már lehet 15-18 éveseket is kapni pl. Glenfiddich 15&18, Glenlivet 18, Lagavulin 16, Scapa 16, de egyébként a bourbonokkal se nyúlhatsz mellé szerintem.
2018. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Scallywag, Glenfarclas 15 vagy Glengoyne 12 közül lesz valamelyik:D
2018. okt. 7. 12:58
 8/10 Phoney ***** válasza:

A különböző Chivasok kb. annyit tudnak, mint bármelyik blended scotch ugyanabban az árkategóriában, bár ez manapság nem igazán dicséret. Ha 15-20 ezret szánsz egy whiskyre, akkor blended scotch-ot kizárólag akkor vegyél, ha seízű, lágy, elegáns cuccot akarsz, mert a karakteres skót whisky szerepét mára teljesen átvették a malátawhiskyk, azon belül is inkább a single malt whisky.


Hogy konkrétan mit ajánlunk ennyiért, hát rosszat ennyiért már nehéz venni, szóval kezdjük ott, hogy milyen whiskyt (vagy egyéb rövideket) ismersz és mi ízlett?


Rozswhiskyből pl. a Bulleit Rye (ha lágy ízt akarsz), vagy 1776 Rye, hogyha valami vaskosabbat. Az Old Overholtot én is nézegettem, de az elvileg egy olcsó tétel, ami csak nálunk kerül sokba.

2018. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kóstoltam még minden whiskey-t, csak 3 fajtát: a Joe Black egy olcsó "lőre", a Ballantine's Brasil átlagos, viszont a Jack Daniel's kellemesen szenes utóízét nem tudom megúnni, nagyon finom!
2018. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lecso27 válasza:
Az általad felsoroltak közül a Glenfarclas 15 a legjobb számomra, de ebben az árban rengeteg jót találsz már pl Glenmorangie 10, Tomatin 12, Balvenie Double Wood, Dalwhinnie 15 stb
2018. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!