Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Megrendülne a bizalmad olyan...

Megrendülne a bizalmad olyan emberben akitől illegálisan veszel pálinkát és kiderül hogy rendőr?

Figyelt kérdés
bemutattak valakinek, kedves barátságosan üzletet kötöttünk majd utólag közölte a srác hogy amúgy a fickó rendőrnyomozó. tehát pont arra nem számítana az ember hogy akinek hivatása a törvény betartása és az ilyenek felszámolása (ha most munkakörileg pontosan nem is, de annak kötelékében áll) fog velem kereskedni illegálisan alkohollal. komolyan mondom megijesztett :D
2018. nov. 4. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A házi pálesz kis tételben más kategória.
2018. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért rendülne meg? A rendőr is ember.
2018. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Egy korrupt rendőr hmmm mily meglepő.
2018. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Bocs,de ezen nem tudom mi a meglepő :) Én még azon se ütköznék meg hogy miközben átadja a páleszt,szívja közben a jointot,engem megkínál egy whiskey-vel,beülünk egy hintaágyba,és közben lődözi a felállított sörösüvegeket.Üdv a valóságban.
2018. nov. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért,most akkor háznál főzni illegális,vagy nem értem a kérdést.
2018. nov. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Phoney ***** válasza:
100%
Hát ha még azt is tudnád, hány kollégája vesz tőle.
2018. nov. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
100%

ma 06:36

Legálisan lehet otthon főzni (bejelentett üstön, az adót literenként kifizetve), de eladni vagy elajándékozni tilos.

2018. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha a rendőröknél a házi pálesz eladása (ami nekem teljesen bocsánatos dolognak tűnik) lenne a bűnös dolog... De nem ilyen világban élünk.
2018. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Megoldható a legális eladás is, de ez esetben nyilván nem erről van szó.

Semmi köze hozzá a rendőrnek, igaz írtad is, hogy munkakörileg pontosan nem. Hát pontatlanul sem, ehhez a NAV-nak van köze. Ha NAV-ostól veszel, na annál nekem is leesett volna az állam, nem mintha nem tudnám elképzelni, de az egy jó sztori lett volna... :)

Nem rendülne meg a bizalmam benne, ha rossz a pálinka, akkor igen! :) Ettől függetlenül nem értem, miért éri meg eladni. Aki érti, azt kérem, hogy magyarázza el! Tehát kvázi egy-két száz forintért adja el 1 órányi munkáját az ember, ha belegondoltok. Ha kiszámoljátok mennyi időt szántok (opcionális ugyan, de) a szüretre, a gyümölcs feldolgozására stb. Tehát ennél fogva nehezen tudom elképzelni azt, hogy az a házi pálinka, amit megveszel, az szívvel, lélekkel, becsülettel készült, így azt mondom, hogy az egy fillért nem ér, és bármennyire is drágák a prémium pálinkák, inkább vennék abból fél litert, mint 2-3 litert egy eladásra szánt háziból!


A korrupció az más...

Elnézést, hogy átvedlek wikipédiába, de korrupció azt jelenti, hogy bármilyen ellenszolgáltatásért cserében a pozíciód hatalmát kihasználva valamilyen előnyhöz juttatod a másikat. Jelen esetben korrupt az a rendőr, aki valamilyen ellenszolgáltatásért cserében mondjuk elenged azért, mert áthajtottál a piroson.

Korrupt az a politikus, aki pl. egy projectre nyert Eu-s pénzt a haverjának ítéli meg, holott nem a haverja adta be erre a legjobb pályázatot, abban mondjuk irreális árak szerepelnek stb. ennek ellenére Ő nyeri (ennek sem kell feltétlen így lennie), a feltétel, hogy ezért cserébe valami ellenszolgáltatást nyújtson (mondjuk visszaoszt), pl. ekkor lehet beszélni korrupcióról.

2018. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:

ma 08:50

Nem tudom, hogy számoltad ki, hogy nem éri meg. Nem kell szívvel-lélekkel készíteni ahhoz, hogy simán csak „rendes iparosmunka”, azaz ordító hibáktól mentes, jól iható pálinka legyen az eredmény, amilyet gyakran boltban is 12e Ft/literért vesztegetnek. Aki eladásra is készít, annak nyilván 100 literes üstje és motoros darálója is van (mert gyakran annak is, aki csak magának főz!). Emellett ki is pótolhatja annyi cukorral, amennyit képzett pálinkabíráló sem ismerne fel. Most arról nem beszélve, hogy máig is sokaknak megfelel „jó házipálinkának” az is, ami nem annyira mentes a hibáktól, de „ilyennek kell szeretni”, meg „ittam már rosszabbat”.

2018. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!