Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen a jó pálinka?

Milyen a jó pálinka?

Figyelt kérdés

Szerinted milyen a jó pálinka?

Eddig nem sok olyannal találkoztam, ami ízlett. Én a jó gyümölcsös ízűt szeretem. De sajnos a mostanában az általam kóstolt házi pálinkáknak (amikre mások azt mondták, hogy hűde jó) gyümölcsíze alig volt, de mindig volt valamilyen fura mellék vagy utóíze.

Nekem vannak túl magas, irreális elvárásaim vagy tényleg ilyen a legtöbb pálinka?



2018. nov. 21. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem(!)

Olyan mintha harapnád a gyümölcsöt.

Az olyannak ami lemarja a cipőtalpát nem látom értelmét, Ez amolyan berögzödés az öregeknek.

Legyen azért ereje,de ha nincs íze semmi értelme.

Illetve: ne boltban vedd!

Az öcsémnek vettem egyszer díszüveges rohadtul drága,pálinka zárjeggyel ellátott barackot ajándékba.

Felbontotta..megkóstoltuk. Rendesen égett a pofám,hogy egy cukrozott s..t vittem.


Ismétlem;szerintem.

2018. nov. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1: Melyik főzde pálinkája volt és mennyibe került, ha szabad tudni?
2018. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Boltban akkor semmilyet nem érdemes venni? Marad a jó házi, ha találok (kóstoló után persze)?
2018. nov. 21. 11:05
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem illatos, tiszta, meleg es konnyu, mint egy no. :D
2018. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Phoney ***** válasza:

Finom.


Viccen kívül: hogy felétek milyen házipálinkákat kínálnak, azt nem tudhatjuk, de nem ritka, hogy a sokak szerint "nagyon jó házipálinka" akár kimondottan selejtes. (Volt már, hogy jól szituált ismerős fél évig áradozott a csodálatos 10 éves házi barackjáról, aztán mikor hozott belőle kóstolót, egy ecetes szar volt...) De azt sem tudhatjuk, hogy a Te ízlésed mennyire bírja az erjedt jegyeket, mert az is ízléstől függ, hogy milyen pálinkákat fogsz gyümölcsösnek érezni.


A jó pálinka is többféle stílus lehet, mert jó pálinka mondjuk az Agárdi is meg a Szicsek is, de ebből a két főzdéből a legtöbb embernek csak az egyik fog igazán ízleni. A Szicsek pl. egyeseknek "büdös" lesz, az Agárdi meg "nincs ereje".


Egy átlagos hipermarketben (vagy akár italszaküzletben is!) tényleg könnyű igencsak felejthető pálinkákat venni jó drágán, de nem csak ilyen van. Ha a bolti pálinkák érdekelnek, itt elég sokról írtam már: [link]

2018. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden házi jó.

Boltban is lehet jót venni. Most már nem lehet mindent pálinkának hívni, úgyhogy az ízesített, cukros alkoholokra már nem lehet ráírni, hogy pálinka. Így kicsit egyszerűbb választani.

Egyébként meg mindenkinek más a jó. És azt szeretem, ha úgy erős, hogy közben nem mar, és még íze is van, nemcsak alkohol ízű.

2018. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Juj, mennyire moslékot képesek meginni "igyámég egyet ezházi ám!" címen. Nem rég kaptam egy idős bácsitól 2l vörösbort, hát az valami förtelem, kénfürdő.
2018. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A jó pálinka először is legalább 40 fokos (de inkább erősebb). Nem savanyú, nem tartalmaz kozmaolajokat, enyhe gyümölcsillata van. Nem érződik rajta a szerves vegyipar által előállított aromaanyagok egyike sem, mert az aroma arányosan belesimul a folyadék egészébe. és nem olyan, hogy határozottan éreződne a nitrobenzol vagy a butilacetát.
2018. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2018. nov. 21. 13:56
 10/15 mindentudó99 ***** válasza:
Sok házi ihatatlan. Tavaj kaptam egy litert a havertól. 100 sárgabarckfájuk van. Na mondom ez jó lesz. Ilyen rosszat életemben nem ittam mint ez volt. Tiszta egészséges gyümölcsből megfelelően kezelt cefréből háznál is főzhetsz jó páleszt. Csak sokan nem értenek hozzá de ez nem zavarja őket.
2018. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!