Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A csokoládé likőr ivás alkohol...

A csokoládé likőr ivás alkoholizàlàsnak számít?

Figyelt kérdés
Szerintetek az, hogy megiszok néhány pohár csokoládé likőrt az ünnepek alatt, az alkoholizàlàsnak számít?

2018. dec. 20. 17:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a sör se alkohol a 4-7% alkoholtartalommal, a bor se a 11-15%kal
2018. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, a sörből, borból azért nem egy stampedlivel iszik mindössze, a likőrből pedig annyit, 4-5 cent egy kupica. Persze, hogy alkohol, vezetni sem szabad, ha ivott, de azért nem kell túlzásba esni, egy likőr kb. 13-17% alkoholtartalmú.
2018. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miért akarod, hogy elmondhasd magadról, hogy 1 éve nem ittál alkoholt. Az valami dicsöséges dolog? Ha nincs problémád a mértékkel és alkalomadtán koccintasz egyet, vagy iszol egy kis likőrt stb, azzal semmi probléma nincs.
2018. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát semmi értelme ilyen apróságon rágódnod, hogy ez alkoholnak számít, vagy sem. Inkább azt mond el magadról, hogy nem vagy alkoholista, meg vagy alkohol nélkül is, tudsz mértéket tartani stb. Ennek az 1 éve nem ittál alkohol kijelentésnek úgyse sok értelme van.
2018. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy Nektek ostobaságnak fog tűnni, amit most írok. Ez egy kihívás, ami elé magam állítottam saját magamat. Az utóbbi időben nem vagyok túl sikeres az élet néhány területén és kíváncsi vagyok arra, hogy az alkalmankénti alkoholizàlàsnak van-e közé ehhez. Ilyen területek a karrier és az emberi kapcsolatok. Nem voltam soha sem nagy piàs, de amit korábban írtam az nem teljesen igaz. Ha veszek mondjuk egy üveg bort, azt képes vagyok egy ültő helyemben meginni. Ha hazahozok két doboz sört és jó hangulatom lesz, képes vagyok lemenni még kettőért. Viszont van, hogy hónapokig nem iszom. Ha valami bánat ért vagy öröm, vagy csak unatkoztam, szinten hoztam haza itókàt. Amikor elkezdem, akkor ha nem is napi, de heti rendszerességgel fogyasztok, hetente több alkalommal esténként. Társaságba már nagyon ritkán járok, néha találkozom egy-két haverommal valami pub-ban, ahol általában én iszom a legkevesebbet és akkor is csak sört. Na ami miatt most meg fogtok mosolyogni, az a következő. Olvastam a neten egy külföldi csajról, aki nagy piàs hírében állt, majd egyszer elege lett abból, hogy állandóan szànalmasan viselkedik és letette az alkoholt egy évre. Amit mesélt erről az egy évről, az nagyon pozitív. Ha gondoljátok olvassátok el. Valami olyasmi a címe, hogy "7 dolog, amit tapasztaltam az egy éves alkoholmentes időszak alatt". Ekkor gondoltam én is arra, hogy ki kéne próbálnom. Igaz én még csak fél évnél tartok, tehát pont a felénél, de már Nekem is vannak pozitív észrevételeim. Ilyen például az alvásom minőségének a javulása vagy hogy jobban felfogom például azt, amit egy könyvben olvasok. Olyan gyerekkori emlékek jutnak eszembe, amelyekre több, mint 15 éve nem is gondoltam, nem vicc. Tehát összességében véve jó dolgok történtek, viszont meg kell hagyni, hogy nagyon hiányzik néha a felnőtt életemből. Nem maga az alkohol vagy az íze, hanem maga az ellazulàs, hogy leüljek egy üveg Heinekennel vagy egy száraz Boerdauxi-t megbontsak és megnézzem a kedvenc sorozatom. Lehet, hogy nem fogom betartani az egy évet, mert ahogy írták előttem, a mérték a fontos, nem pedig a teljes absztinencia. Be kell látni, a felnőtt élethez hozzátartozik az alkohol ivás, a gyermeki tisztaság már soha nem jön vissza. Talán ennek valamiért így kell lennie.
2018. dec. 21. 08:07
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál abban semmi kinevetni való nincs, de attól még alkoholt fogyasztottál.
2018. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Így igaz, az a két cl pálinka is annak számít, szóval nem is kínzom magam tovább! 🙂 Most kortyolom a csokoládé likőrt. 😀
2018. dec. 23. 22:28
 18/18 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként ha tényleg rossz hatással van rád az alkohol hosszútávon, attól nem hiszem, hogy az egy kis karácsonyi alkoholizálásban is megnyilvánulna. A lényeg inkább csak annyi, hogy ne kínozd magad így az ünnepek alatt, mert csak többet árt, mint használ.

Csak aztán ne felejtsd el folytatni az ünnepek után, amit elkezdtél.

2018. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!