Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy kérjek boltban vodkát?

Hogy kérjek boltban vodkát?

Figyelt kérdés
Kezdő alkoholista vagyok, akarom mondani vodkát szeretnék venni életemben először, hogyan kérjem? A márkáját mondjam? Vagy hogy egy üveg vodkát szeretnék? Vagy mit?

2018. dec. 24. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne alkoholizálj addig, amíg még kérni se tudsz.
2018. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ne légy zugivó, menj a kocsmába nyíltan.
2018. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves vagy?
2018. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha külsőre is látszik rajtad, hogy még nem vagy 18, bárhol elkérhetik a személyidet! Amúgy szerintem kocsmában elég annyi, hogy "egy vodkát kérek", de boltban viszont olcsóbb, leginkább 5 és 7 decis kiszerelésben kapható. De akkor legalább valami minőségit vegyél, márka szerint Absolut, Royal, Kalinka, Finlandia, Zubrówka, vagy Smirnoff.

A Vlagyimir-t kerüld, az csak egy olcsó lőre, a Russian Standard viszont az egyik legjobb minőségű márka, de éppen ezért iszonyú drága is, ráadásul ritka az a hely, ahol kapható!

2018. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
bemész hiper/supermarketbe, leveszed polcról, amelyik tetszik, rárakod a szalagra, aztán kifizeted.
2018. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
A Royal és a Kalinka szar, az Absolut, Findandia, Smirnoff, Russian Srandard tényleg jó (nekem Absolut a kedvenc) amúgy meg ezen 4 közül pont hogy Russian Standardet tudok legolcsóbban venni, szóval az hülyeség hogy nagyon drága. Bemész egy Tescoba ott a Smirnoffot kivéve a többi kapható és a Russian Standard olcsóbb mint a Finlandia meg az Absolut. Ha ott veszel piát akkor nyilván nem kell semmit mondanod, ha kisboltba kérsz akkor jobb ha a konkrét márkáját és a kiszerelését is mondod mert ha csak annyit mondasz hogy kérsz egy üveg vodkát akkor valószínű vissza fog kérdezni az eladó hogy milyet és mekkorát kérsz szóval ugyanott vagy mint ha alapból megmondtad volna csak feleslegesen elmondtál egy mondatot ő meg feleslegesen visszakérdezett. Persze lehet hogy abban a kisboltban pont nincs az a féle vodka amit te szeretnél ezesetben úgyis mondani fogja hogy az nincs és valószínű a választékot is. Egyébként kisboltokba Finlandia fordul elő a leggyakrabban a normálisabb vodkák közül, azon belül is a 0.7l-es kiszerelés szóval ha azt kérsz valószínű nem lesz visszakérdezés az eladó részéről.
2018. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!