Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Letezik hogy egy pohar pezsgot...

Letezik hogy egy pohar pezsgotol mar kicsit furan erzem magam?

Figyelt kérdés
Soha nem iszom alkoholt, most megittam ujev alkalmabol egy poharral, de mar felenel kb elkezdtem erezni hogy "meglokte" a fejemet es mikor mrgittam mar rogton szinte utana jobbkedvem lett es kicsit furan ereztem magam. Ha szerintem megegyet megittam volna, akkor be is rugok. Ezt csak en kepzelem be magamnak, vsgy ez tenyleg lehetseges?
2019. jan. 1. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magad vagy rá az élő példa, hogy lehetséges.

De én is csak ilyenkor iszom pezsgőt, és én is érzem a hatását szinte azonnal.

2019. jan. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
létezik :D. ismerek olyat akit egy sima rumos csoki is meglök.
2019. jan. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pont ezt érzem most, úgyhogy lehetséges :D
2019. jan. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
éjfél után hirtelen magamba öntögettem egy üveg pezsgőt bő fél óra alatt hogy nem veszélyes ez. ahha, még mindig fenn gubbasztok időnként feltörő gyomorfájdogálással, két részletben egy széntabbletta háromnegyedét elharapdáltam pár korty vízzel mert semmi nincs itthon most rá, de jó így kezdeni az újévet :D még mindig nem merek vele lefeküdni olyanokat csavart nemrég. 2 óra tíz perc
2019. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
mivel amugy nem iszol alkoholt, siman lehet h. egy fel pohar is a fejedbe szallt.
2019. jan. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A buborékos sokkal jobban üt, mert a szénsav miatt hamarabb kerül a véráramba az alkohol. Ráadásul, ha jól tudom, azt is megvizsgálták, hogy nem a tömény piákból, de a 20%-os körüli töménységűekből szívódik fel a leggyorsabban.


Amúgy buliban én nem érzem a hatását egyből ezeknek, de ha csak úgy koccintunk valamilyen alkalomból, már egy pohár bor vagy pezsgő is hatással van rám.

2019. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma...


[link]

2019. jan. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szénsavas alkoholos italok hatását megemeli a szénsav, ami tágítja a gyomorereket, így gyorsabb az alkohol felszívódása.
2019. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!