Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy került bele a gyümölcs?

Hogy került bele a gyümölcs?

Figyelt kérdés
Hogy Kerül bele a pálinkás vagy egyéb üvegbe a gyümölcs? és hogy lehet onnan kiszedni anélkül, hogy az üveget széttörném vagy a gyümölcsből csinálnék egy amorf masszát?
2010. jún. 29. 12:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
mg éretlen picike korában a gyümire rakják az üveget szerintem!a másikat nemtom!
2010. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2010. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
asszem amig kicsi ráhúzzák az üveget aztán levágják a körte szárát és úgy megy rá a pálinka. Nem lehet letekerni az alját?
2010. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Az egyik gyártó biztosan tudom hogy úgy csinálja hogy az üvegbe még "kiskorába" teszik a gyümölcsöt és ott benne megnövesztik. És utána öntik rá a pálinkát. Nem tudom hogy mindenhol így csinálják-e de valahol biztosan így.
2010. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nagymamámnak van egy 30 éves üvege körte alakú sztem sokan láthattátok már, divat volt:D, na abban még mindig ugyanaz a körte van asszem vilmoskörte, de hát a nedű bizony kifogyott belőle, mindig utántöltöttük, én is kérdeztem még kiskoromban hogy tették bele, mindig szivattak hogy belenőtt meg ienek, de nem , az üveg alja lecsavarható volt szal ennyi a nyitja, viszont ami fuvott üveg, ott biztos hogy, ööö nemtudom, de gondolom belenövesztik nincs jobb ötletem
2010. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
48%
a dolog valóban nagyon egyszerű, ahogy néztem itt már valaki belinkelte.szóval annyi az egésznek a lényege, hogy amikor készítik ezt a kis üveget és finomságokat, akkor még május elején leszedett gyümölcsök kerülnek bele, ebbe a kis üvegbe, vagyis még a legkisebb állapotában, körülbelül 20 milliméteresen kerül bele az üvegbe a gyümölcs, és szépen a piával együtt érlelődik olyan naggyá, ahogy akkor néz ki, amikor te a boltban megveszed.ennyi a történet.
2010. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
48%
Hehe de jó kérdés:) Szerintem akkor van kész állapotban a pálinkás üveg amikor már benne van a gyümölcs is magyarul gyümölccsel együtt készítik az üveget, hogy hogy azt nem tom, de érdekes kérdés.
2010. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Hát a kiszedésének a módját nem igen ismerem, viszont van egy tuti tippem. Nálunk kerti partikon nagy tetszést szokott kiváltani a pálinkába áztatott gyümölcsök, leszoktuk hűteni és nagyon finom desszert :D (csak óvatosan vele)
2010. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy még egészen pici korában rakják bele a gyümölcsöt.. de vhogy ezt nagyon nem tudom elképzelni :) Most a fán vannak az üvegek?!
2010. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Hogyne, fel vannak szépen aggatva a fára az üvegek és várják, hogy megnőjön a gyümi! Egyébként a választ a link megnyitásával érhetitek el. Amugy a legtöbb pálinkában aszalt gyümi van azt meg simán beledobják utána.
2010. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!