Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen száraz fehérbort...

Milyen száraz fehérbort javasoltok az 1000-1500 forintos árkategóriában?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok érdekelnének, amik hiperekben is beszerezhetők. Van ebben a kategóriában valami normálisabb fajta?

2019. jan. 18. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Na egy újabb lepontozós kérdés sorozat :)
2019. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1: Hogy-hogy?
2019. jan. 18. 22:07
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Nyakas!:) az irsai elég jó, aChardonnay is. Esetleg 100% balaton. Finom a Sicc is, valamint a Figula Zenitje. Le lehet pontozni, de ha hiperben vasarolok, ezeket veszem.
2019. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Irsai Olivér. Nekem az a kedvenc.
2019. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb azt írtam, volna elsőre, mint 2-es. Ezek nekem is bejönnek. De ilyenkor jönnek, hogy nem írtam sem évjáratot, sem palackszámot.


Rengeteg ilyen kérdés volt itt, aminek az lett a vége, hogy aki ajánl, az le lett húzva, a másik, akik meg fikázni tud másokat, fel lett pontozva és a kérdező végül elment a borbarátság.hu oldalra és inkább ott nézett szét, mert itt túl sok troll lakik.

2019. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon finomak még a Tuskóban található Dél-Afrikai fehérek és néhány Ausztrál is ügyes. Itt jó áron van a Nyakas is. Etyek a magyar Burgundia, ezért ott a Chardonnay otthon érzi magát. A Mátrában az erdőtalaj mellet hűvösebb az éghajlat, mégis a könyvekben tanulhatóakkal ellentétben magát meghazudtoló SauvignonBlanc-ok jönnek onnan.


Aldiban Ausztrál borok jobbak, mint a Tuskóban, azt is érdemes nézni. Chenin blanc-ot ajánlom, ha az Irsaira rá vagytok kattanva.


Ahogy a Spúr tárolja a borokat, ott nem vennék (legalábbis a veszpérmi interspúrban minden 8. bor dugós - biztos nem azért, mert a termelő így akarta, hanem inkább azért, mert töketlenül tárolják)


Az Lidli-ben szintén jó áron árulják a borokat. Rosecreek Chardonnay elég jó, de eddig minden palack túl volt kénezve - én erre érzékeny vagyok, sokan nem azok, szóval egy próbát megér. Jó áron van. Thummerer Egri csillagok - ez kicsit zsákbamacsaka, mert ugyan 1000 huf, de nem jön be mindenkinek. Sok olasz van - azokat én hagynám a fenébe. Olcsó tokaji furmintok vannak, amik meglehetősen jó ár/értékűek, bár olcsó a köntösük. Hilltop Irsai borai nagyon zöldek. Ha neked tetszenek a kesernyés utóízek, amik idegenek az Irsaitól, áldásom rátok, de én inkább hagynám azt is a fenébe. A Varga boroktól meg mentsen az ég mindenkit, aki nem csak a szesz miatt issza a bort. Sajnos Lidli nagyon tolja. De van piaca, szóval tolják. Deep sör mellé elfér. Lidliben nem a borok miatt érdemes menni.


De mondom:

1 nincsen évjárat - legalább egy leszavazást megérdemel a hozzászólásom.

2 nem mondtam palack számot - minimum ki kell tiltassanak innen.

2019. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Be fogok próbálni párat.


Frittmann borokról vélemény? Cserszegi fűszeres 1300, Irsai 1500.

2019. jan. 19. 21:19
 8/19 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: Én nem pontozlak le, de két kérdésem lenne:

1, mi köze van a dugósságnak a tároláshoz, illetve egyáltalán hogy jön a dugósság témaköre 90+%-ban csavarzárral ellátott borkategóriához?

2, mi a fene ez a palackszám? Kit érdekel egyáltalán?

+1 ráadásnak: technoboroknál miért lenne oly fontos az évjárat?

2019. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8 Mojjo, fontos az évjárat, mert pl tavaly kaptam valakitől egy 2011-es Gere Attila portugeisert amihez nem nyúltunk az óta hozzá, 2011 egy kiváló évjárat volt, de gondolom te is tudod mi itt a probléma.


Kérdező, legutóbbi élményekből kiindulva a Molnár pincészet Paulus Gord zenitjét és generosa-ját tudom ajánlani, Sparban szokott lenni 1100 forintért.

2019. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mojjó: valószínűsíted, hogy a csavarzárasok lettek dugósak? Azért ezt nem gondolod komolyan! Ennél többet néztem ki belőled!


Amúgy csányi pincészetnek volt sok hibás csavaros dugója is.

Érdekes módon ugyan azok a "gyártók" (mert borászoknak már nem tudom hívni azokat, akik mennyiségre törekednek a minőség helyett) másik boltban árult termékeiknél nem volt gond a dugózás. Nos akkor vagy olyan készletet vettek, vagy úgy tárolták. Én az utóbbira gyanakszom. Ennyi.


Magyaroknál még mindig dugóznak sokan, amikor csavarzáras sokkal jobban zárna. Ez is fura.

2019. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!