Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen száraz fehérbort...

Milyen száraz fehérbort javasoltok az 1000-1500 forintos árkategóriában?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok érdekelnének, amik hiperekben is beszerezhetők. Van ebben a kategóriában valami normálisabb fajta?

2019. jan. 18. 21:56
1 2
 11/19 Mojjo ***** válasza:

@10: Nem valószínűsítettem semmit, kérdeztem. De vicces, hogy a lehúzásom után bedobsz egy ilyet:

"Amúgy csányi pincészetnek volt sok hibás csavaros dugója is." :D


De akkor kezdjük az elején. A dugósságot egy TCA, azaz triklór-anizol nevű vegyület okozza, amit különféle gombafajok termelnek, akik a parafa paraszemölcseiben tengetik életüket. Ezek a gombák már dugózáskor jelen kell, hogy legyenek a paraszemölcsökben, sőt, általában már a még élő fán jelen vannak. Utólag, a dugózás után nem tudnak belekerülni, így a tárolásnak a világon semmi köze a dugóssáthoz.

Ami a csavarzárat illeti, TCA nem tud keletkezni csavarzárnál. Nagyon ritkán egy hozzá hasonló vegyület, a tribróm-anizok keletkezik, ezt összekeverhetik a TCA-val.


A csavarzár klassz dolog, meg minden, viszont nem mentes a saját problémáktól. Főleg ha hosszan tároljuk benne a bort, az oxigéntől való teljes elzártság következtében a redukciónak nevezett borhiba alakulhat ki a borokban. A lecsökkenő redoxpotenciál komplex kénvegyületek létrejöttének kedvez, ami nem túl kellemes érzékszervi élményekkel tudna megajándékozni a kérdezőt.


Ami a palackszámot illeti, továbbra sincs fogalmam sem, hogy ezzel mit akarsz mondani, kit érdekel, mi a jelentősége.


Ami az évjáratot illeti és a 9-es hozzászólást, igen, sok bor esetében nagy jelentősége van az évjáratnak. De pl egy Irsai vagy társai esetében, ahol 100%-osan körzővel-vonalzóval létrehozott borokról van szó, ahol sem a cukros, sem a fenolos érettség semmilyen szerepet nem játszik a szőlőben, ahol nem kell almasav-szinttel törődni, ahol irányított, teljes mértékben reduktív technológiával csináljuk meg a bort, ott totálisan mindegy az évjárat. Ezek nem egy borászat borai, hanem egy borgyár egyentermékei lesznek évről évre. Ez nem feltétlenül rossz, de nem kell, hogy évjárat érdekeljen minket.

Illetve de, egy okból: ezek a borok hamar elindulnak a lejtőn, mindig a legfrissebb évjárat borait vegyük.

2019. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Lehúzás volt akkor az is, amit te csináltál - érdekes, nem annak vettem, de ha neked ez lehúzás, akkor biztos az is az volt, amit te műveltél. Jó tudni.


Cica harcozunk még, mert élvezed, vagy beszélhetünk a valódi témáról?

2019. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mojjo ***** válasza:

@12: Egyetlen mondat kivételével az általad feldobott és borokkal kapcsolatos témáról beszéltem. Természetesen az "ennél többet néztem ki belőled" mondatod lehúzás volt, ezen teljesen felesleges háborognod. Viszont ne aggódj, nem sértett meg, meg nem vettem magamra, csak megjegyeztem egy mondatban. Ha tudtam volna, hogy ilyen érzékenyen érint, nem írom le, tényleg nincs számomra akkora jelentősége.

Viszont jobb lenne, ha az utána következő tucatnyi mondatommal foglalkoznánk inkább :)

2019. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Rendicsek, csak tisztázni akartam.
2019. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#9-es voltam


Mojjo,pusztán arra céloztam hogy még a "körzővel vonalzóval" készített boroknál is számít az évjárat, konkrétan a csak az újat érdemes megvenni, 2 évnél régebbit semmiképp se, legalábbis ebben az árkategóriában.

2019. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mojjo ***** válasza:
@15: Oké, így világos. És maximálisan egyetértek :)
2019. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Béla211 ***** válasza:
Én nem Frittmanból vennék irsai Olivért.Mert van neki egy muskotályos illata és íze is ami nekem nem jön be. akkor inkább a cserszegije és a Generozája. Amúgy a Gere - Schubert Sauvigon Blanc nekem izlett. Errő teljesen jelen van a a citrusos illatok és ízek mint az új zélandi boroknál.Gere Tamás Villányi Olaszrizling fehérbor 2017 igazán jó lett szerintem. Csak igen magas az alkohol tartalma.Ha esetleg még 2016 év járatú bort ezekből már ne vegyél. A madaras tescoban lehet kapni:Molnár Borház Móri Ezerjó száraz fehérbor 12% 750 ml. Lidliben van amikor vannak jó borok csak nem az állandó kínálatukban:GARAMVÁRI LELLEI IRSAI OLIVÉR SZÁRAZ FEHÉRBOR 12% 750 ML Ha van ezt szoktam venni Irsaiból. Amúgy áruházak közül itt tudod amúgy a legolcsóbban is meg venni.
2019. jan. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Béla211 ***** válasza:
Ja és ha találsz a Molnár pincészet Gold Generozája és Zenitje nagyon finom igaz van mikor pont meghaladja az 1500 forintot. Igaz ezek igazán testes magas alkoholtartalommal rendelkező borok.
2019. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 hazzard válasza:
Szerintem egy Zenit tökéletes. Mindenképp érdemes megkostolnod.
2019. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!