Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van más sör is aminek ekkorát...

Van más sör is aminek ekkorát esett a szeszfoka?

Figyelt kérdés
tudom hogy soknál változott, de ilyen nagy esést csak a Löwenbraunál tapasztaltam hogy egy sör 5,2-ről 4% alkoholfokra kerüljön talán tíz év, vagy még annyi sem alatt. ennél kifejezetten mi lehet az oka hogy így legyengítették?
2019. febr. 14. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alap sört amiből van jobban hígitják így nő a profit.
2019. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 év alatt csökkent le. 2010-be 5.2% volt 11-be 5% 12-be 4.7% 13-ba 4.2% és 2014 óta 4%-os, de csak az itthoni piacon. Romániába pl. 4.7%-os jelenleg is, az eredeti német meg még mindig 5.2%. Egyébként más sörnél én sem tapasztaltam ekkora esést. Az oka az lehetett hogy ugye évről évre nő a sör ára és hogy ne nőljön ezt a minőseg romlásával kompenzálták. A Löven ára 2010-be is olyasmi volt mint most csak akkor egy 5.2%-os korrekt karakterű sört lehetett kapni ezért a pénzért a mostani vizes szar helyett, ezzel szembe a legtöbb sörnek se az alkoholtartalma se az íze nem sokat változott viszont sokkal drágábbak lettek. Pl. Soproni 2010-ben is 4.5%-os volt és az íze se nagyon változott az évek alatt csak azokon a helyeken ahol akkoriba 180Ft körül volt most 230Ft körül van.
2019. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Borzasztó, hogy manapság milyen ócska söröket lehet kapni.

Én már nem is a márka, hanem az erősség alapján választok. Nem az alkohol miatt, hanem azért, mert azoknak jobb az ízük, nincsenek annyira felhígítva.

2019. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a hígításon múlik a dolog, legtöbb esetben az íz és az alkoholtartalom nincs teljesen összefüggésben egymással!

Amúgy igen, tipikusan a Löwenbrau romlott a legtöbbet, de szerintem ez valószínűleg csak az exportra szánt változatokra, vagy a licenc alapján készültekre lehet igaz: sógoromék tavaly Németországból hoztak egy partihordóval Löwenbrau Original-t (5.2%), az egyik legfinomabb sör volt, amit valaha ittam! Itthon vettem egy ugyanolyan dobozzal, csak a fehér felirat Original helyett Lager volt, és csak 4%, hát az abszolút nem ízlett, soha többé olyat!

Viszont érdekes módon például a világos Kozel meg pont jobb lett, amióta nemrég új recept szerint készül: teltebb íze lett (keserűbb), és az alkoholtartalmát is kerek 4-ről 4.6%-ra emelték!

2019. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
Azt hiszem régen a Szalon sör volt jó erős de jelentősen visszavették.
2019. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

A profit és/vagy a fogy.igények alapján változtatnak.

Nem a magas szeszfoktól lesz jó a sör, hanem a recept és az alapanyagoktól.

De nem is értem hogy ez miért baj (alacsony szeszfok), ha be akarsz rúgni igyál előtte egy töményet.


Szerencsére elég nagy a kínálat, sok jó sört lehet találni a boltokban, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.

2019. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha már szóba jött, hogy valaki esetlegesen egy sima egyszerű világos sörtől akar berúgni, valóban van több erősebb alternatíva is, például:

Soproni 1895 (5.3%)

Zipfer (5.4%)

Tiltott Csíki kézműves sör (6%)

Borsodi Bivaly (6.5%)

Leffe Blond (6.6%)

Faxe 10%

2019. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!