Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A barátaim szerint kezdő...

A barátaim szerint kezdő alkoholisták vagyunk. Vajon igazuk van?

Figyelt kérdés

Nos a barátommal nem vetjük meg a minőségi alkoholt. Tehát lecsúszik 1-2 pohár bor vacsi közben akár heti 3-4x is viszont van amikor nem iszunk egyáltalán semmit. Van hogy egy fáradt nap után jól esik egy pohár bor vagy egy üveg sör.


Alapból én nem szeretem a töményet , a barátom viszont nagy whisky rajongó, szóval 2-3 alkalommal évente beruháznak a haverokkal valami minőségibbre megkóstolni.


Tényleg az alkoholizmus kezdő jele lenne ez??



2019. márc. 23. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyik pár rokonom is így volt vele. Aztán egyre gyakrabban, egyre többet.

Nagyon addiktív dolog az alkohol, több millió alkoholista van, botorsàg lenne azt hinni, hogy ti nem lehettek azok. Szerintem inkább igyatok egy pohár kólát vagy limonádét kaja mellé.

Nem vagytok alkoholistak, de könnyen rá lehet szokni.

A minőségi bor persze lehet egészséges is, de szerintem havonta 1-2 alkalommal bőven elég vacsihoz.

2019. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mojjo ***** válasza:
67%
Heti 3-4 alkoholmentes nap, a többi napon 1-2 pohár bor, az abszolút nem alkoholizmus. Ez teljesen belefér.
2019. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Az alkoholizmus az az alkoholfüggőség. Hogy minden nap innod KELL, ha van alkalom, ha nincs. És ha nem iszol, akkor jönnek az elvonási tünetek. Na ettől még ti messze vagytok. Módjával és kulturáltan simán meg lehet inni egy-két pohár bort ha olyan a kaja.
2019. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Ez csak rajoskodás, büszkék vagytok rá, hogy isztok.

Fiatalok vagytok, nagyzoltok, dicsekedtek a dologgal.

Az alkoholista tagadja, hogy ő alkoholista.


Egészen biztos, hogy nem értesz velem egyet, de hidd el, pár év múlva másképp fogod látni.


Most talán van egy kis dac is ebben, figyelemre vágytok, és ehhez valami "tiltott" dolgot akartok csinálni.


Amit te írsz, hogy munka után egy pohár bor, vagy fáradtan egy sör, ez csak annyit jelent, hogy kezdtek felnőni.

De csak kezdtek!

2019. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Ha csak ennyi és nem több akkor nem.
2019. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 a válaszodat nem értem ugyanis a koromat egyáltalán nem írtam le.

Nem menőzünk ezzel, egyáltalán nincs bennem dac, szimplán a válaszod találom furcsának.


Köszönöm a többieknek

2019. márc. 23. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem lep meg, sokszor furcsanak talalnak, mert ki szoktam mondani a dolgokat.


A korodat nem tudom pontosan, de a stilusbol azert nagyjabol be lehet loni.


Nincs benned dac? Ketlem. Nem azt irtam, amit szerettel volna latni, ezert csak a tobbieknek koszonod meg a valaszt. Mi ez, ha nem sertodottseg, hiszti?

Majd elmulik.

2019. márc. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mivel a többiekkel lezártam a beszélgetést , ezért azt egy köszönömmel tettem, de kettőnk közül gondolom benned van dac vagy valami probléma, hogy próbálsz mindenbe belekötni.

Mivel név nélkül írtam ezt a kérdést (okkal), pont azért mert szerintem nem “rajoskodok”. Nem mondom mindenkinek és itt is anonim kérdeztem meg. A barátok között sem beszéljük ki, ha valahogy szóba jön nem titkoljuk, mert SZERINTÜNK nincs mit. :)

Kérlek mellőzd a kötekedést, hiszen a kérdésemre válaszolni nem tudtál csak azt higy majd kinövöm a “rajoskodást”. Nem igazán adtál halsználhstó választ csak minket becsmérlő szavakat. És ez nem a dax, az valamiért benned van, de nem vagyok pazichológus , hogy segítsek, mindenesetre remélem jobb lesz az életed! :)

Minek is köszönhetnék meg egy olyan választ, ahol nem válaszolnak a kérdésemre, ez kb olyan mintha:

“-Tanárnő mennyi 7x8?

- Nem tudod? Majd kinövöd.”

Tehát ilyen szituációban biztos nem köszönömöt mondok.

2019. márc. 24. 06:07
 9/14 Mojjo ***** válasza:
87%
@7: Jótanács: ez a bölcselkedős, jólmegmondós szerep általánosságban sem áll jól senkinek, hidd el, neked sem. Teljesen suta, komolytalan, gagyi. Gondolom, komoly embernek tartod magad, szóval érdemes lenne ezt a vonalat hanyagolni.
2019. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem gondolom, hogy igazad van, és hogy egy ilyen oldalon 1-2 kommentből komplett személyiségképet festesz valakiről.

Na így érzed, akkor te gondolod túl, de kettőnk közül ez max téged zavar.


Persze, bennem van dac, azért mert máshogy látok valamit és ennek hangot is adok. :)

Vicces, hogy az emberek így látják sokszor, vagy inkább csak így könnyebb nekik, ki tudja.

Általában ha valaki nem ért egyet a nagy többséggel, akkor ő a hisztis és a problémás egyed, csak mert nem áll be a sorba.

Ám legyen.

Lehet tovább nagyzolni és büszkélkedni, meg tagadni és vádaskodni, mert ez megy.

2019. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!