Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A barátaim szerint kezdő...

A barátaim szerint kezdő alkoholisták vagyunk. Vajon igazuk van?

Figyelt kérdés

Nos a barátommal nem vetjük meg a minőségi alkoholt. Tehát lecsúszik 1-2 pohár bor vacsi közben akár heti 3-4x is viszont van amikor nem iszunk egyáltalán semmit. Van hogy egy fáradt nap után jól esik egy pohár bor vagy egy üveg sör.


Alapból én nem szeretem a töményet , a barátom viszont nagy whisky rajongó, szóval 2-3 alkalommal évente beruháznak a haverokkal valami minőségibbre megkóstolni.


Tényleg az alkoholizmus kezdő jele lenne ez??



2019. márc. 23. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

Az égvilágon nem volt ebben semmi becsmérlő, sem kötekedés.

Erre az előbb elfelejtettem reagálni, de így legalább újabb 2 választ tudsz lepontozni.


Szóval ahogy kitértem rá:

ha valaki nem ért veled egyet, akkor ő kötekedik?

Látod, épp erre írtam, hogy gyerekes vagy.

Hadd legyen már az embernek más véleménye!


Teljesen normális, korrekt hangnemben írtam neked, az egyedüli problémád, hogy nem tetszik az ellentmondó vélemény.

És egyből támadsz.

Tipikus emberi tulajdonság, csak sajnos nem az intelligensebbekre jellemző. Na ezen már megsértődhetsz, mert most valóban hisztizel, és ez gyerekes!

Ha valaki mond valakinek valami negatívumot, még ha segítő szándékkal is, vagy egyszerűen csak véleményt alkot, akkor a másik nem elgondolkodik rajta, hanem egyből azt nézi, mivel tudná betámadni az illetőt, mi az, amit az ő életében vagy stílusában vagy bármijében fikázni lehet.

Na te most pont ezt csinálod.


Azt tisztázzuk már, hogy a dolgok 99%-a nem tény, hanem egy látásmód. Ergo nem gondolhatjuk mind ugyanazt, mindig lesznek, akiknek más a véleménye. Na ehhez kéne felnőni, hogy ezt el tudd fogadni.

2019. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmire gondoltam, a kérdező vagy tizenéves, aki most ismerkedik az alkohollal, és azt hiszi, hogy ettől lesz felnőtt, vagy egyetemista, maximum első munkahelyén dolgozó fiatal, aki most élvezi, hogy van saját keresete és ezt fel is éli és hedonista módon drágább dolgokra költ, minőségi ételek, italok, ruhák. Ez önmagában normális lenne, de a kérdésből az jön le, hogy nézzétek, iszok, és nem az olcsó gagyit, hanem a drágát is megengedhetem magamnak, nem is ritkán, mert megtehetem, ugye menő vagyok?Én nem kötekekdésnek élném meg, mivel releváns válasz volt és benne volt a válasz, még ha tényleg meg is sértődtél rajta. Ott volt, hogy nem ezt nevezik alkoholizmusnak, mert az alkoholista nem büszkélkedik, hanem tagad, szerintem ebben benne volt a lényeg. De ahogy leírod, hogy a neked nem tetsző választ nem köszönöd meg, ebből gondolom, hogy nem vagy egy kiforrott felnőtt személyiség, mert az viszi előre a világot, ha az emberek vitatkoznak, és az álláspontjaikat közelítik egymáshoz. Az életben nem lehet így boldogulni, hogy csak az releváns, aki egyetért veled. Így semmire nem fogod vinni. Érvelni kell, meggyőzni a másikat észérvekkel, nem besértődni és kinyújtani a nyelved.
2019. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 mindentudó99 ***** válasza:
Ez nem alkoholizmus. De hidd el könnyű rákapni nagyon. Úgy hogy óvatosan
2019. márc. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem alkoholizmus. Az ott kezdődne, hogy a borod mellé eszel egy kis vacsorát, nem a vacsorád mellé iszol egy kis bort. :D

De a #4-es válaszoló kommentjei kiváltották belőlem is az ingert egy pohár borra. Hát hogy lehet valaki ekkora nárcisztikus megmondóember?

2021. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!