Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Visszaváltottam elfekvő...

Visszaváltottam elfekvő itallerakatban 1db. fél literes, és 2x 2 dl. -es szeszespalackot.120 Ft. -ot nyomtak a markomba. Nem tudom a mostani árakat, tényleg ennyire lenn van, vagy át lettem verve?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb.jól kaptál.A 0,2es 20ft körül van,a 0,5ös a duplája.(nem vagyok teljesen biztos ezekben,de sokat nem tévedhetek)
2019. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Igyál flakonos bort, nem kell vissza váltani.
2019. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2019. márc. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
A tescoban a standard 0,75-ös palack 10-20 ft körül van darabja. A legrágább üvegy a piroska szörpé, azt 100 ft körül váltják vissza.
2019. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem is tudtam, hogy még adnak az üvegért...

Ha belegondolsz, az ilyen automaták esetében egy sörösdobozért kapsz 3 forintot (ha csak 1-et dobsz be ki adja az 5-öt). Szóval nem rossz az a 120.

Mire számítottál? Mennyit adjanak?

2019. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Bármennyit adhattak volna, mert lehetne akár sokkal magasabb is a betétdíj.

Fejlettebb országokban jóval magasabb is, akár a többszáz forint környéke is, hogy motiválják az embert a visszaváltásra az eldobás helyett.

Mi ehhez még túl balkán vagyunk.

2019. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6. De hát a gyártásnak az ára sem lehet sokkal több...

Sőt, Te több száz forintról beszélsz.

Az már lehet egy kész termék ára is, üveggel, címkével, tartalommal együtt.

2019. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez ennyi és nem több máshol sem.
2019. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De hát a gyártásnak az ára sem lehet sokkal több..."

Nem érted, a betétdíjnak nem az a lényege, hogy az üveg árát kifizettessék, hiszen azt bele lehetne építeni a normál árba.

Ha megnézed az üveges italok mindig úgy vannak árazva, hogy az "ital ára + betétdíj", tehát a betétdíj nincs benne az árban, nincs köze a gyártási költségekhez.

Azért van, hogy motiváljon a visszaváltásra.

Ha veszel egy sört 200 forint + 100 forint betétdíjért, akkor bizony vissza fogod vinni az üveget, mert nagyon nem érné meg eldobni. És pont emiatt, hogy vissza válthatod az üveget, maga az ital nem lesz valóban drágább, csak ideglenesen tűnik úgy.

2019. ápr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!