Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az normális ha 3 sörtől már...

Az normális ha 3 sörtől már fejre állok?

Figyelt kérdés

Ha megiszom három 0.5L-es 5% körüli sőrt, attól én már atom részeg leszek...

Felborulok járás közben, meg egy idő után hányok is.


Mennyire normalis ez?


Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem birom az alkoholt?


2019. márc. 31. 18:29
 1/6 anonim válasza:
Ez azt jelenti hogy nagyon jól bírod az alkoholt.. de most komolyan.
2019. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normális-e, nekem egy is szétviszi a fejem :D
2019. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár az összes fajta pia közül a sörnek van a legkisebb alkoholtartalma, viszont abban van komló is, ami a kenderfélék csoportjába tartozik, tehát annak is van hatása! És épp ez az, hogy minimum 5% alkohol már az erősebb sörök kezdete, ez a kenderrel együttesen pedig nagyon tud ütni! Nem vagyok alkesz, de azért bírom az alkoholt, és én is az erősebb söröket szeretem, nálam is az 5% a határvonal (ennél gyengébbet nagyon ritkán veszek), viszont én nem iszom minden nap, de amikor igen, akkor is 1 nap csak 1 vagy maximum 2 doboz fél literest, és akkor bizony mindegyiknél érződik a hatás, az elsőnél is, a másodiknál pedig mégjobban, 3-mal már sosem iszom 1 nap, szóval nem tudom, milyen lenne, csak sejtésem van! Most legutóbb viszont nagyon meglepődtem, amikor megkóstoltam az Arany Ászokot: ahhoz képest, hogy csak 4.3%-os, nagyon tud ütni, olyan hatása volt, mint ha legalább 5.5%-ost ittam volna! :/
2019. ápr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válasuokat! Azért kérdezem, mert amúgy egyáltalán nem iszom gyakran és azt is egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltam ténylegesen részeg...

Amúgy ma reggeli után rögtön ittam egy pohár nem tudom milyen vörös bort (vendégsében vagyok, nem kérdeztem hogy milyen, de szerintem valami olcsó), aztán rá félórára egy kupica eper páleszt, illetve rá pár percre egy kupica unikumot.

Ez nem tudom, hogy több alkohol e mint a sörös eset, de valószínüleg több.

Most mégsem lettem részeg, egy nagyon picit éreztem csak.

Szóval úgy tűnik, hogy a sör, a kisebb alkohol tartalom ellenére tényleg jobban üt.

2019. ápr. 2. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy több. Ha egy pohár alatt 2 deci bort értesz ami mondjuk 12%-os a kupica alatt meg fél deci töményet és az Unicum 40%-os és az eperpálesznek is számoljunk ennyit, akkor az összesen 64ml tisztaszesz, míg a másfél liter 5%-os sör az 75ml tisztaszesz, de egyébként a töménynek azért kicsit más a hatásmechanizmusa mint a sörnek. A tömény jobban felemeli a véralkoholszintet de hamarabb ki is megy, míg a sör kevésbé emeli fel de hosszabb ideig tart a hatása. 3 sör nekem is jobban a fejembe szokott szállni mint 3 feles, és a szénsav miatt hamarabb is kezd el hatni.
2019. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vagyunk egyformák, úgyhogy el tudom képzelni, hogy valakinél ez valóban így van. Én három sört, vagy még többet is, akár napi rendszerességgel le tudok küldeni. És nem hogy hányni vagy dülöngélni nem fogok tőle, hanem még csak meg se látszik rajtam, bőven nem vagyok részeg ennyitől. Illetve másnapos sem szoktam lenni egyáltalán, szóval eléggé szerencsés vagyok.
2019. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!