Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet megállapítani...

Honnan lehet megállapítani vásárlás előtt, hogy szénsavas-e a rosé, és miért nem jelzik ezt a palackon?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért kell hogy szénsavas legyen némelyik rozé, ez bor vagy tévedek?
2019. máj. 6. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

jelzik

bor felirat ˛= nem szénsavas

gyöngyöző bor / habzóbor = szénsavas

2019. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy valamelyiken jelzik, de habzóbort még életemben nem vettem. Csak rozét. Ami vagy szénsavas volt vagy nem. Zsákbamacska. Legutóbbi pl. a Juhász rozé.
2019. máj. 6. 22:41
 3/8 Carragher_x ***** válasza:
59%
A bor nem szénsavas. Téma lezárva. :)
2019. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem meglepő, hogy szénsavas volt XD

[link]

2019. máj. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Van akin nem lehet segíteni.
2019. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kell a rosszindulat.

Nem a belinkelt bort vettem. Ráadásul nem is a legolcsóbbat. (igazából, ezen a képen sem látom csak azt, hogy Rosé 2018, hacsak az olvashatatlan apró betű nem az)


Hülye azért én sem vagyok, és olvasni is tudok.

A Vargával is jártam már így, a boltban forgattam az üveget, olvastam a címkét, és sehol nem volt feltüntetve, csak felbontás után derült ki. Sose vennék olyat, amire rá van írva, hogy gyöngyözőbor.


Különben meg palackról írtam, nem weboldalról.

2019. máj. 7. 08:46
 7/8 Phoney ***** válasza:
100%

Nem lehet. Időnként említik a termékleírásban (a hátsó címkén, vagy ha rákeresel az adott borra) de ennyi. Ja meg persze olyan is van, hogy nem direkt lett szénsavas, de azon általában érezni is lehet, hogy „nem egészen friss”.


tegnap 22:17

Keress rá az "enyhén szénsavas bor" kifejezésre, és láss csodát. 1 bar nyomás alatt nem lehet gyöngyözőbornak hívni, hiába szénsavas egy kicsit. Olyankor bizony csak BOR lesz.

2019. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rozé csak friss borként jó, és igen, lehet igen enyhén szénsavas is. A tavalyi rozé már nem rozé az igazi borisszák számára.
2019. máj. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!