Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit csináljak, hogy berúgjak,...

Mit csináljak, hogy berúgjak, de ne hányjak?

Figyelt kérdés
Mit/miket igyak és mennyit hogy berúgjak, de ne hányjak rögtön utána, és ne legyek másnapos? Mindig rosszul vagyok amikor iszom.

2019. jún. 9. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ne keverd és ne vedelj. Feles helyett bor, sör, vagy valamilyen "koktél" vodkanarancs, rumos kóla, határ a pénztárcád.

Normális tempóban ivásnál érezni kéne, hogy mikor jó már. Ha minőségibb italt iszol a másnap is lazább, vagyonokat sem kell rá költeni, elég ha nem a 300 forintos bort veszed az alsó polcról.

Otthon folyadékpótlás víz formájában.

2019. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:

Egyél ivás előtt (nem kell hatalmas adag valami zsíros kajából, de azért egyél rendesen). Borra ne igyál sört és ne keverd a piát. Igyál egy fokkal minőségibb italt a legolcsóbbnál. Lefekvés előtt 1-2 pohár víz segít, hogy ne legyél másnapos. Emellett vitaminokat is érdemes pótolni, mert az alkohol kimossa belőled.


De persze a mérték is fontos, mert hiába figyelsz oda más dolgokra, ha sokat iszol hányni fogsz.

2019. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Mi a fenének berúgni?
2019. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit írtak már.Evés folyadékpótlás.Vizet nem csak utána, hanem az alkohol fogyasztás előtti órákban is érdemes bőséggel inni.(Erősebb italok esetén közben is.)

Szerintem a keverés se nagy probléma.Ha például csak kb.azonos alkoholtartalmú töményet fogyasztok és nem a legócskább fajtából, akkor mehet több fajta is egymás után.A sör is jó töménnyel.

A mennyiség az mindenkinél más.Leírom,hogy én maximum meddig megyek.Lehet,hogy neked sok vagy meg sem érzed:

Sör és tömény esetén 5-6 kör.Egy kör az egy feles egy sör.

Csak töményből (40% alk.) fél liter.Ennél többet nem nagyon iszom.Mert én sem szívlelem a másnaposságot.

2019. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan, kérdező: az alkoholtól már eleve jobb kedve lesz az embernek, ellazul, oldja a gátlásokat, akkor mégis minek akarsz berúgni?! Őszintén, miért kell túlzásba vinni?

(Aki esetleg lepontozna, attól is érdekel a válasz, miért is olyan menő dolog berúgni?)

2019. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ó nem, a berúgást nem úgy értettem! Csak szeretek ellazulni és azt az állapotot, amikor egy picit már szédülök, elfeledkezek a bajaimról, de nem hülyére iszom magam.
2019. jún. 12. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. jún. 12. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Ja, hát így azért más a dolog! Hányás és "filmszakadás" nélkül egy kisebb szédelgés, jókedv, ezt én is szoktam, ha megiszok 1-2 dobozzal, minimum 5%-os sört!
2019. jún. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 riverkutya1 válasza:
Ha egy bizonyos alkoholmennyiség után rosszul érzed magad, akkor az azt jelenti, hogy még egészséges a szervezetet, a májsejteid még normális méretűek, és igyekszik méregteleníteni. Ezáltal van hányingered. Ha viszont azt a szintet akarod elérni, hogy berúgj, és semmi rosszullét, akkor az már azt jelenti, hogy alkoholista vagy, és elcseszted az életedet...
2021. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!