Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik a röviditalok miért...

Mik a röviditalok miért mondják azokra hogy rövid? És ezekből az italokból mennyi mennyiség után lehet jókedvűnek érezni magunkat, vagy berúgni? (lent)

Figyelt kérdés
sör,bor,pálinka,krémlikőr,jager
2010. júl. 11. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A rövidital az, amiből feles a megszokott porció, általában 30% alkoholtartalom fölött :)

És a kérdésedből kiindulva neked egy is bőven elég :D

2010. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért röviditalok, mert rövid idő alatt (általában húzóra) döntik le őket.

Míg a sört, bort, tovább kortyolgatják.

Ez nagyon nagyon emberfüggő, hogy mennyi kell belőlük, hogy jól érezd magad.

Nagy átlagban én azt merem mondani hogy két felestől, már egész jól érzi magát az ember, főleg ha közbe lecsúszik egy kis söröcske, borocska.

Persze van akinek ez már sok, és kidől, de olyan is van akinek ez még csak bemelegítőkör....

Ezek az édes likőröcskék engem nem hoznak lázba, ha már feles, akkor valami nívós házipálesz, vagy fincsi füttyülős, hubi, vagy unikum.

2010. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
Ezekből csak a jägert nevezném rövidnek, a krémlikőrt nem érdemes egyben legurítani. (Ha nem ízlik, akkor meg sehogyanse:))
2010. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azért röviditalok, mert sok alkohol van kisebb pohárban, ezért "rövid".
2010. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ujabban van a long drink kategória is cyderek breezer és ilyesmik amikor valami gyümölcslében van alkohol es ez 2,5-5dl kiszerelésben szívószàllal lassan illik inni. Még a 2 3 4 5 cl es italokat húzóra max 2részletre.
2016. ápr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!