Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Piacon vettem csöves kukoricát...

Piacon vettem csöves kukoricát, megfőztem, meglepődtem az ízén. Találkoztál már ilyennel?

Figyelt kérdés
Szép kukorica,zsenge,sima vízben főztem meg.De annyira édes,hogy szinte már túl édes,olyan mintha cukros vízben főztem volna meg,hogy lehet ez ? Sok kukoricát ettem már életemben,de azok normális mértékben enyhén édesek voltak,de erre nem is tudom mit mondjak ...így nem igazán ízlik :s Ráadásul vettem belőle 10 darabot.Hogy lehetne rajta segíteni,tegyek a vízbe sót ? Soha nem szoktam a vízbe tenni semmit,és eddig tök jó íze volt mindegyiknek.Egyáltalán mit csináltak ezzel hogy ilyen édes ? Rajta volt a levele,én szedtem le.
2019. júl. 28. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Add a tyúkoknak vagy dobd a disznóknak az ólba majd megeszik.
2019. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te nagyon szerencsés vagy és végre nem állateledelnek szánt kukoricát vettél (mint ahogy azt árulják mindenhol, takarmány kukorica a neve), hanem valódi csemege kukoricát.

Ez az igazi, embereknek való kukorica.

2019. júl. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nevezik csemege kukoricának.


Durva hogy ma már ott tartunk azon lepődünk meg ha a kukorica, ne adj isten a paradicsom is édes...

gyermekkoromban nagypapám a kertből mézédes paradicsomot adott... azóta nagy öröm ha nagy ritkán sikerül édes igazi paradicsom ízű paradicsomot vennem, nem pedig azt a vízízű zselés állagú, vagy jellegtelen ízű mégis tökéletes állagú parit.

2019. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Csemegekukoricák közt is van különbség, és nem csak attól függ, hol terem, milyen körülmények közt, milyen földben, mennyi nap éri...


Ahogy a válaszokból is láthatod, az emberek többsége inkább a minél édesebbet értékeli, és egyre inkább olyanokat nemesítenek, hogy minél édesebb legyen.

Már konzervek közt is van normál, meg szuper édes, stb

úgyhogy ez ilyen...


A só a vízbe, hát nem hinném, hogy segítene, a só ízfokozó, az édeset is édesebbnek érzed tőle.

Ha nagyon sok sót teszel bele, akkor meg kemény lesz.


Maximum utólag olyan bőven megsózva, hogy elnyomja a cukrot. De úgy meg már lehet, hogy rossz lesz annyi sóval. Hát, egy próbát megér, utólag megsózni, azt még mindig le tudod róla öblíteni, ha mégse jó.

2019. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor finom zsenge kukoricát vetél én pl azt szeretem de tavaly több Vackor vetem mint jót.
2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ilyen kukoricát szivesen ennék.Hol vetted?
2019. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Munkatársam is azt mondta ma,hogy akkor ez az igazi csemegekukorica,hát akkor elég sok évet kellett várnom erre :) Pedig gyerekkoromban nagymamámnál is sok volt a kertben,az is édes volt,de nem ennyire.Fehérváron vettem a zöldségpiacon,rendes eladónál.Sót akkor nem rakok a vízbe,mert utána meg az lesz a baja.
2019. júl. 28. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!